Komáří vížka

Krušné hory jsou často vyhledávaným turistickým cílem napříč všemi ročními obdobími. Kromě luxusních ski areálů, si přijdou na své také milovníci cykloturistiky, tak i ti, co ráno obují pohorky a sundají je až večer, po celodenním běhání po horách. Cestování po naší krásné České zemi může mít mnoho nejrůznějších cílů a důvodů. Jedním z nich je také horský hotel Komáří vížka.

Nelichotivý začátek

Kdysi dávno se Komáří vížce říkalo strašidelná hora. Těžko říct, zda za to mohly pověsti, nebo tomu pomohla těžba cínu a mědi. V roce 1553 byla na vykáceném vrcholku této hory postavena zvonice se zvonem od Tomáše Jaroše, v té době asi nejznámější zvonař široko daleko. Zvonice sloužila k ohlašování začátku a konce fárání, popřípadě k ohlašování neštěstí v dolech, nebo o svátcích. V roce 1952 byla postavena také lanová dráha na tento vrchol, který slouží dodnes. V průběhu dalších mnoha let ustála nejrůznější nájezdy a počiny k jejímu zbourání. Naštěstí k ničemu podobnému nedošlo a tento krásný objekt slouží dodnes.

index

Hotel v oblacích

V současné době slouží bývalá zvonice jako hotel, kde budete spát doslova v oblacích, neboť se nachází na hoře ve výšce 806 m. n. m. Ubytovat se můžete v jednom z 11 útulných pokojů. Samozřejmostí je také restaurace, která nabízí všem návštěvníkům výběr z tradičních českých pokrmů. Pro svou zajímavou lokalizaci je Komáří vížka také vyhledávaným objektem pro pořádání svateb, rodinných oslav, firemních večírků, seminářů, či rautů. V okolí Komáří vížky se také nachází statek Fojtovice, kde se můžete svést na koních a seznámit se s mnoha zvířaty, které na této minifarmě chovají, což ocení zejména děti. Navštívit můžete také hrad Kyšperk, který se nachází u obce Unčín. Pro gurmánský zážitek rozhodně navštivte Labskou Baštu, která je vyhlídkovou zahradní restaurací s neopakovatelnou atmosférou.

asd

Krušné hory jsou jedním z toho nejkrásnějšího, co můžete v naší malebné zemi vidět. Kromě krásné Komáří vížky, si rozhodně také užijete bohaté vyžití v okolí. S moderní podobou Komáří vížky se můžete seznámit na adrese komarivizka.eu.

indexa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *