Lázně ve Velkých Losinách

Lázeňská turistika opět kvete. Cestování po lázních můžete v roce 2015 začít například ve Velkých Losinách, které leží v severovýchodní části naší republiky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Velmi staré lázně
Lázně ve Velkých Losinách patří mezi nejstarší lázně na území Moravy. Velké Losiny mají totiž termální prameny, které mají žádoucí účinky především pro lidský pohybový aparát. Místní léčivé termální prameny jsou rovněž dobré pro kožní nemoci a nervovou soustavu. Z kožních chorob se zde úspěšně a uspokojivě léčí hlavně ekzémy. Teplota termálních pramenů ve Velkých Losinách je příjemných třicet šest stupňů Celsia. Lázeňský komplex se skládá ze čtyř již docela starších budov, které jsou zasazené do příjemného parku, který je docela rozsáhlý. Lázně ve Velkých Losinách mají pět minerálních pramenů, přičemž každý pramen má stejné složení vody, protože všechny minerální prameny mají společný původ.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Zámek a Muzeum papíru
Kromě lázní jsou ve Velkých Losinách další zajímavé turistické atrakce. Jedná se zejména o velmi atraktivní Muzeum papíru, které je nedílnou součástí historické továrny, která již čtyři staletí vyrábí ruční papír. Jedná se o velkou raritu, která rozhodně stojí za návštěvu. Vedle atraktivního Muzea papíru můžete v moravských Velkých Losinách navštívit neméně zajímavý Zámek Velké Losiny, který je turisty velmi hojně navštěvovaný. Jedná se o krásný zámek, který byl postaven v pozdně renesančním slohu a patřil žerotínskému rodu. Za pozornost stojí také nádherný zámecký park, který má rozlohu 15,41 hektarů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Sakrální stavby
Ve městě pak stojí ještě jedná pozoruhodná renesanční památka. Jedná se o jednolodní renesanční kostel, který byl postaven v letech 1599 až 1603. Jedná se o farní kostel sv.Jana Křtitele. Dále zde ještě stojí kaple sv.Kříže, která je pro změnu barokní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *