Muzeum J.A.Komenského v Uherském Brodě

Muzeum J.A.Komenského v Uherském Brodě zevrubně dokumentuje život a dílo posledního biskupa Jednoty bratrské i bohaté dějiny a tradice Uherskobrodska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Komenský lidstvu
Cestování bylo v životě J.A.Komenského velmi mnoho. Komenský nějakou dobu žil například v Polsku, ve Švédsku a v Nizozemsku. Své kořeny však má na Jižní Moravě, proto Muzeum J.A.Komenského v Uherském Brodě má své opodstatnění. V Muzeu J.A.Komenského uvidíte především stálou expozici, která se jmenuje Komenský lidstvu. V této stálé expozici, která vznikla pod záštitou UNESCO v roce 1992, se dozvíte nejdůležitější informace o pohnutém životě J.A.Komenského. Muzeum například dlouhodobě sbírá a získává Komenského knihy a spisy. V majetku muzea však nejsou pouze Komenského knihy, ale také knihy o Komenském. Další zajímavou části expozice je Komenský v umění. V této části uvidíte velké množství obrazů, plastik, soch, pamětních medailí, odznaků, plaket a plakátů, které zobrazují J.A.Komenského. Všechny předměty pocházejí z různých koutů světa. Expozice Komenský lidstvu je ještě doplněna o stálou výstavu, která se zabývá dějinami Uherskobrodska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Japonská zahrada přátelství
Na nádvoří ředitelství Muzea J.A.Komenského byla v roce 1998 vytvořena originální japonská zahrada. Zahradu navrhli architekti z dalekého japonského města Tsukiono. Jedná se o suchou zahradu, protože voda v této originální zahradě je jenom naznačena pískem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Praktické informace
Muzeum J.A.Komenského je otevřeno celoročně. Vstupné pro dospělého návštěvníka stojí 50 korun, snížené vstupné pak 30 korun. Rodinná vstupenka pak přijde na 100 korun. Pokud chcete v muzeu fotografovat, připlatíte si 20 korun. V sobotu 28.března, kdy si muzeum bude připomínat Komenského narození, je pak den otevřených dveří, takže do muzea je po celý den vstup zdarma.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *