Na léto si sjednejte cestovní pojištění

Léto je konečně tady, sluníčko hřeje, za pár dní jsou tu prázdniny. Co to znamená? Že se blíží čas letních dovolených! Asi každý z nás se na tu svou dovolenou těší, konečně si budete moci oddychnout a zapomenout na všední starosti. No ale i o dovolené vás může potkat nejedna potíž, proto si sjednejte cestovní pojištění.

Cestovní pojištění by mělo být samozřejmostí ke každé cestě

Mnozí z nás si myslí, že se jim během dovolené nemůže nic stát. Opak je ale pravdou, i během dovolené se může odehrát spousta věcí.

Stačí si nešťastně šlápnout, na chvilku se zamyslet a nedávat pozor a neštěstí je na světě. Výsledkem mohou být škody, které se vyšplhají i na několik milionů. Právě před nimi vás cestovní pojištění může ochránit.

Víte, že si ho zvládnete sjednat online během 5 minut? Nikam nemusíte chodit, stihnete to klidně i z mobilu cestou na letiště.

Jen celoroční pojištění ke kartě nestačí

Taky si říkáte, že přece máte celoroční cestovní pojištění ke kartě, tak žádné jiné nepotřebujete? Abyste pak nebyli nepříjemně zaskočení. Taková pojistka totiž mívá nízké limity krytí léčebných výloh, takže se klidně může stát, že budete muset poměrně vysokou částku doplácet sami.

Podobně to je i s evropským průkazem pojištění. Ten sice platí v zemích EU, kde vám zaručuje ošetření, ale zase po vás zařízení může chtít nejrůznější doplatky. O tom, že se nebudete moci nechat ošetřit v privátních zařízení ani nemluvíme.

Co si na cesty můžete pojistit?

Cestovní pojištění není jen o krytí léčebných výloh, součástí těch nejlepších pojistek je komplexní balíček služeb. Co všechno může zahrnovat?

  • Pojištění léčebných výloh, jejichž limit byste si měli nastavit s ohledem na to, kdy a kam vyrážíte. Na letní dovolenou v Evropě vsaďte na limit 3 a více milionů korun, na zimní dovolenou nebo dovolenou mimo Evropu by minimální krytí mělo být ve výši aspoň 5 milionů korun.
  • Asistenční služby, které jsou hlavně v zahraničí k nezaplacení. Když se něco stane, většina z nás začne zmatkovat. Když na vás pak někdo mluví ve vašem jazyce, uklidní vás to. Po telefonu vám poradí, jak postupovat, kde se nechat ošetřit apod.
  • Úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Jen si představte, že se na dovolené zraníte a pak nebudete moci nějakou dobu chodit do zaměstnání. To se na vaší finanční situaci prostě projeví.
  • Pojištění odpovědnosti za škodu. Co když nedopatřením někoho zraníte nebo mu poškodíte oblečení? I to se stává, díky pojištění odpovědnosti se ale nemusíte bát finančních dopadů.
  • Pojištění zavazadel zase oceníte, když vás někdo okrade nebo se vám ztratí kufr a vy si budete muset pořídit všechny potřebné věci znovu.
  • Pojištění storna zájezdu. Čeho se při koupi drahé dovolené bojíte nejvíc? Určitě toho, že na ni z nějakého důvodu (nemoc, zranění, vážná událost v rodině apod.) nebudete moci odjet. Abyste nepřišli o většinu peněz, které jste do dovolené investovali, je třeba si sjednat pojištění storna zájezdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *