Na cesty se hodí i pojistka na mobil

Máte před sebou podzimní dovolenou nebo nějakou služební cestu? Přemýšlíte, co všechno s sebou budete potřebovat? Kromě oblečení, věcí osobní potřeby, telefonu, nabíječky a podobně nepodceňujte ani sjednání cestovního pojištění. No a když už jsme u toho, nezapomeňte si pojistit ani samotný mobil. Co si budeme povídat, i na dovolené může dojít k nějakému karambolu.

Bez cestovního pojištění nikam nejezděte

Dovolenou si chceme užít a neřešit zbytečnosti. Služební cestu zase chceme co nejlépe zvládnout a svému nadřízeného dokázat, že jsme tam jeli právem. Nic z toho by nebylo možné, kdybychom se pořád stresovali, co se stane, když…

Abyste mohli být trochu víc v klidu, sjednejte si cestovní pojištění, které vám ušetří nejen spoustu starostí, ale třeba i peněz.

Co všechno může cestovní pojištění zahrnovat?

Nejdůležitější součástí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh, z něhož jsou hrazeny veškeré náklady na ošetření, hospitalizaci, transport do nemocnice a v určitých případech i transport zpět do vlasti. Kromě léčebných výloh pojištění na cesty zahrnuje i:

  • Non-stop asistenční služby v českém jazyce
  • Pojištění více než 100 sportů bez navýšení ceny
  • Zdravotní péči hrazenou jak ve státních, tak v privátních zdravotnických zařízeních.
  • Bezplatné prodloužení cestovního pojištění v případě nečekaných situací v cílové zemi

Připojistit si můžete i:

  • Úrazové pojištění, protože i na cestách vás může potkat nepříjemný úraz, v jehož důsledku budete nějakou dobu v pracovní neschopnosti.
  • Pojištění zavazadel pro případ, že budete mít tu čest s nějakým kapesním zlodějem, nebo ztratíte svůj kufr.
  • Pojištění odpovědnosti, kdybyste někomu jinému způsobili nechtěně a neúmyslně nějakou újmu, třeba mu poškodili jeho výbavu.
  • Pojištění proti stornu zájezdu, abyste nepřišli o vše, co jste do cesty investovali, kdybyste ji z vážného důvodu museli zrušit.

Víte, že si musíte pohlídat i pojistné limity? Pro letní cesty po Evropě chtějte limit alespoň ve výši 3 miliony korun, pokud vyrážíte na zimní dovolenou nebo jsou vaší cílem destinace mimo Evropu, dejte přednost limitům vy výši 5 a více milionů korun.

A co ten mobil?

Ani na mobilní telefon nesmíme zapomínat. Mnozí z nás do něj investovali nemalou částku, bylo by k vzteku, o tuto investici přijít, navíc na dovolené. I během ní může dojít k nějaké té nehodě. Stačí chvilka nepozornosti a mobil vám spadne do toalety nebo bazénu, někdo vám ho ukradne, nebo prostě spadne na zem a rozbije se mu displej.

Telefon si můžete pojistit samostatně, dost možná ho ale už pojištěný máte. Jeho pojištění totiž může být součástí cestovního pojištění nebo pojištění zavazadel. Zkontrolujte si to.

Víte, že i pojištění mobilu má své výjimky? Mezi nejčastější výluky z pojištění patří úmyslné poškození, poškození dítětem nebo zvířetem, poškrábání, poškození kvůli neopatrnosti nebo hrubé nedbalosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *