Pevnost Josefov

Pevnosti jsou velmi zajímavé stavby, které samozřejmě mají jeden hlavní cíl, a to ochránit. Tedy takový byl jejich účel hlavně v minulosti. Mezi klasické možnosti se ale řadí i pevnosti unikání, spojené s různými technickými zvláštnostmi. A přesně tak bychom mohli definovat pevnost Josefov, jejíž výstavba započala už v roce 1780. Zajímavostí je, že samotnou stavbu navrhoval francouzský inženýr Claude Benoit Chevalier de St. Luis Duhamel de Querlonde. Ten se zasloužil i o celkovou rychlost stavby, jelikož celý koncept určený na ochranu hranice rakouské říše byl dokončen už 7 let po tom, co byla stavba započata.

Poznejte unikátní strukturu města

Dnes je samozřejmě daný areál zpřístupněný veřejnosti, a to s možností projít se mezi jednotlivými hradbami jenom tak, nebo využít klasické prohlídky. V rámci nich budete jako turisté skutečně uneseni, a to hlavně proto, že areál má nejenom unikátní strukturu, ale zaujme také obrovskými valy, obrannými příkopy, ale také podzemními chodbami, které sloužily právě pro možnost rychlého a bezproblémového přesunu takřka z místa na místo. Samotné vstupné není nijak výrazné, jelikož jeden dospělý návštěvník zaplatí pouze 60 korun na osobu, což umožní bez problémů poznat každý kousek daného unikátního místa. Vstupné je totiž sdružené pro všechny objekty.

I do muzea

Co můžete v rámci pevnosti Josefov vidět navíc, a čím si můžete své cestování o něco více zpříjemnit, to je také vojenskohistorické muzeum M. Frosta. Samozřejmě toto můžete navštívit v rámci sdružené vstupenky, která vyjde pro dospělého na 90 korun českých.

Co vše uvidíte?

Mimo zmíněného na vás čeká prohlídka také celé řady účelových prostor, ať už muničních a dalších skladů, nebo trativodových soustav, nebo jednotlivých sekcí, které mohly být hermeticky uzavřeno. To vše vás jistě ohromí hlavně s ohledem na to, jak bylo místo dokonale připraveno na případný vojenský úder a hlavně tedy na samotnou obranu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *