Pohádkový hrad Pernštejn

Cestování po Českomoravské vrchovině si můžete okořenit, když navštívíte pohádkový hrad Pernštejn, který byl od poloviny 13. století sídlem významného rodu pánů z Pernštejna.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Strohá, ale monumentální gotická stavba
Pernštejn je monumentální gotický hrad, který oslní snad každého návštěvníka. Hrad má své neopakovatelné kouzlo, které již léta využívají tuzemští i zahraniční filmaři. Stačí poznamenat, že se zde například natáčel historický velkofilm Čachtická paní od slovenského režiséra Juraje Jakubiska nebo historický televizní seriál Borgiové. Filmaře láká nejen exteriér, ale také zajímavý interiér hradu. Velmi působivé jsou zejména klenby. Téměř každá místnost v hradu má zcela jinou klenbu, takže při prohlídce hradu si můžete povšimnout křížové, sklípkové nebo valené klenby.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Prohlídkové trasy
V současné době nabízí hrad Pernštejn hned několik velmi vydatných prohlídkových okruhů. První prohlídková trasa trvá 80 minut a přiblíží vám nejpěknější hradní sály. V rámci prohlídky tak například uvidíte gotickou ložnici, starou kapli, gotickou okružní chodbu, rytířský sál, lovecký sál, obrazárnu a pokoj třicetileté války. Druhá prohlídková trasa trvá pouze 50 minut, takže je určena pro méně trénované lidi, kterým prostě stačí vidět méně. Druhou prohlídkovou trasu lze doporučit především rodinám s malými dětmi. I na druhé prohlídkové trase však uvidíte velkou porci hradních sálů. Hrad Pernštejn pak ještě nabízí třetí a čtvrtý prohlídkový okruh, přičemž třetí prohlídkový okruh je speciálně zaměřen na malé děti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vstupné
Hrad Pernštejn bude v roce 2015 otevřen již v dubnu, ale pouze o víkendech a svátcích. Vstupné na první prohlídkovou trasu stojí 180, respektive 120 korun. Lístek na druhou prohlídkovou trasu vyjde vaší peněženku 120, respektive 80 korun. Obě prohlídky jsou s průvodcem.