Stezka korunami stromů

Milovníkům pěší turistiky je určených stovky míst, kde se po naší zemi mohou procházet a obdivovat památky, přírodu, ale i historii. Je však jedno místo, které je svým způsobem skutečně unikátní. Je jím Stezka korunami stromů, kterou bychom našli na Šumavě, nedaleko Lipna. Právě tato vyhledávaná turistická atrakce se může pyšnit tím, že je jediná svého druhu v naší zemi. A to samozřejmě znamená velký příliv turistů, kteří se chtějí projít skutečně v korunách stromů, ale i nad nimi. A jelikož je celý okruh přístupný i vozíčkářům, mohou se bez problémů nabažit také hendikepovaní.

Jaké jsou parametry stezky?

Pokud vás zajímá, jaké jsou konkrétní parametry dané stezky, potom je třeba říci, že její celková délka činí 372 metrů a co rozhodně oceníte, to je fakt, jak citlivě je zanesena do okolního prostředí. Během svého putování se můžete setkat i se stoupáním ve výši zhruba 3 – 6 procent, díky čemuž se dostanete i do výšky 24 metrů nad zemí – kde končí koruny těch největších stromů. Tím ale zážitek nekončí, protože na konci celého tohoto okruhu máte možnost vystoupat ještě o 16 metrů výše. Čeká vás zde vyhlídková věž s výškou40 metrů, která milovníkům cestování nabídne ideální možnost, jak se rozhlédnout po okolní krajině.

Zjistěte vše o oblasti, kterou procházíte

Ačkoliv v minulosti to součástí této atrakce nebylo, nyní se v rámci stezky setkáte s celkem 13 zastávkami, na kterých vás přivítají moderní interaktivní informační tabule. Na nich si mohou hrát děti a dospělí zase ocení možnost dozvědět se vše potřebné, co je zajímá jak o samotné stezce, tak samozřejmě i o okolních lesích, které patří mezi dominantu celé šumavské oblasti.

A kdo bude mít zážitků přece jenom málo, může zkusit jeden adrenalinový, kterým je jízda na nejdelším tobogánu svého druhu v republice, který má délku 52 metrů a je ve výšce 24 metrů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *