Za historií do Terezína

Baví vás historie? Zajímá vás 2. světová válka? Tak to je Terezín přímo pro vás! Projít si ho můžete sami, sice pocítíte tu atmosféru, ale ještě více to na vás „dýchne“ na komentované prohlídce. Přesně takové prohlídky, které se soustředí hlavně na dobu 2. světové války v tomto ghettu, pořádá průvodce Lukáš Lev. Dozvíte se na nich mnoho informací, které nikde jinde nenajdete – nejsou v žádných učebnicích, knihách apod.

Co vás na prohlídce čeká?

Vydat se můžete na Celodenní prohlídku celého Terezína, během které vás čeká mimo jiné návštěva podzemních chodeb, půd, na kterých se našly nástěnné malby, židovského hřbitova, projdete si i Malou pevnost.

Průvodce vám bude průběžně číst ukázky z literatury z doby ghetta, ukáže i fotografie z té doby.

Další zážitek vás čeká na prohlídce, která nese název Noční Terezín. Na ní si projdete místa, na která byste nikdy nepřišli, a to při západu slunce. Ucítíte na ní noční atmosféru něčeho, co jste nejspíš ještě nezažili. Jde o jeden z nejdůležitějších židovských svátků, který se každý týden opakuje. Vy ho nejen ucítíte a uvidíte, vy ho dokonce i ochutnáte.

Vydejte se s průvodcem i na další místa

Průvodce Lukáš Lev nedělá prohlídky pouze v Terezíně. Navštívit s ním můžete např. Osvětim, Prahu a další místa.

Kdy se vydat na prohlídku?

Termín prohlídek není pravidelný, proto si musíte pohlídat, kdy a kde se prohlídka koná. Nejen tyto informace, ale i to, kolik stojí apod., můžete najít na webových stránkách průvodce. Zaplatit můžete buď online, nebo i na místě, ale místo je potřeba si předem rezervovat. A pokud chcete vyrazit na prohlídku např. do Osvětimi, musíte dodat i potřebnou dokumentaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *