Zámek Český Krumlov

Zámek v Českém Krumlově vás překvapí nejen svojí krásou, ale také velikostí. Jedná se totiž o druhý největší zámecký komplex v ČR, hned po Pražském hradě. Jeho rozloha činí 6 ha a součástí je nejenom zámek, ale také zámecká zahrada s unikátním otáčivým hledištěm, která má více než 11 ha. Jestliže si chcete nádherný zámek prohlédnout opravdu pečlivě, jeden den vám na něj rozhodně nestačí.

Zámek Český Krumlov

Historie

První písemné zmínky o tehdejším hradu v Českém Krumlově sahají do roku 1253, samotný hrad byl však vybudován již v roce 1240 za vlády Vítkovců, kterým se na jihu Čech velice líbilo. Postupem času byl hrad jakožto majetek různých rodů přestavován, zvelebován a rozšiřován. Nakonec se z hradu stal zámek s architektonickými prvky baroka a renesance, což mu roku 1992 vysloužilo zápis do seznamu světového děditství UNESCO.

Zámek Český Krumlov

Na co se můžete těšit?

Mezi hlavní lákadla patří nádherný výhled z plášťového mostu na celý Český Krumlov, anglická zahrada s krásnou fontánou, 5 nádvoří s unikátní výmalbou, otáčivé hlediště, původní zámecké barokní divadlo. To vše můžete spatřit v rámci dvou rozdílných prohlídkových tras. Buď využijte pozvánku do dob středověku, kde se Vám naskytne pohled na nábytek, vzácné obrazy, případně také na interiér věže, ze které je opět nádherný výhled, nebo můžete sejít do tzv. Václavských sklepů a prozkoumat tak podzemí a masivní základy tohoto výjimečného zámku.

Zámek Český Krumlov

Tipy na výlet

Zámek v Českém Krumlově je otevřen pro veřejnost od dubna do října. Na exteriér zámku se ovšem můžete zajet podívat po celý rok. Náš tip pro nejlepší výhled na zámek – v ulici Horní naproti hotelu Růže je parčík, odkud máte možnost spatřit celý zámek Český Krumlov. V uličce Masná oproti tomu pořídíte krásné fotky s vykukující věží zámku. Jestliže chcete relaxovat, navštivte salon Oáza, v samém srdci Českého Krumlova, kterýVám dokáže zpříjemnit Vaši dovolenou. Zámek v Českém Krumlově je nádherný a plný zajímavých odkazů na českou historii.

Zámek Český Krumlov

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *