Zámek Hluboká nad Vltavou

Chcete si zajet k nejkrásnějšímu zámku v Česku? Je jím bezesporu Hluboká nad Vltavou. Nádherná bílá fasáda umocňuje kouzlo tohoto krásného renesančního zámku plného krásných oken a zajímavých ozdobných prvků. Projít se můžete ve velké udržované zahradě, nebo sejděte na vyhlídku, kde uvidíte do dalekého okolí až na krajské město České Budějovice.

Zámek Hluboká

Historie tohoto zámku sahá až do 15. století. Původní gotická tvrz zde ovšem stojí od 13. století. V roce 1562 byl zámek prodán pánům z Jindřichova Hradce a ti jej přestavěli na dnes již známý renesanční zámek. Poslední přestavba zámku proběhla v 18. století, kdy byly přidány barokní prvky a zámek získal bílou fasádu se svými typickými rysy. V interiéru zámku můžete vidět velkolepé sály, starobylý nábytek, obrazy z Alšovy Jihočeské galerie. Pokoje jsou bohatě zdobené dřevem a vyřezávaným uměním. Mezi nejvyhledávanější místnosti patří šatna kněžny Eleonory, zbrojnice a knihovna s čítárnou.

Zámek Hluboká

Návštěva je perfektně zvládnutelná za jeden jediný den. Určitě je dobré rozdělit si den na více částí, kdy můžete dopoledne absolvovat například prohlídku na zámku, poté se dobře najíst na náměstí a odpoledne pokračovat procházkou po parcích a návštěvou vyhlídky, která je kouzelná po celý den, nicméně západ slunce celkový dojem ještě umocní. Město Hluboká nabízí daleko více možností, jako jsou například vyhlášená jihočeská ZOO, golfové hřiště, nebo promenáda s informačními tabulemi podél Vltavy. Co se týče prohlídek v zámku, můžete si vybrat ze 4 zajímavých okruhů. Zámek Hluboká je otevřen po celý rok a v zimě je trasa trochu jiná než v létě, můžete se tedy těšit na objevování nových místností po celý rok. Vyhlídka se nachází přímo pod zámkem. Přestože není zcela jasně označená, určitě se vám ji podaří najít. Stačí totiž pouze projít parčíkem a dát se doleva po pěšině. Nad hlavou potom uvidíte zámek a pod Vámi nyní dokončovaný přístav a bazén.

Zámek Hluboká

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *