Zámek v Miloticích

 

Zámek v Miloticích patří mezi nejmalebnější zámky v Jihomoravském kraji. Zámek se nachází napůl cesty mezi Hodonínem a Kyjovem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Krátká historie zámku

Na místě, kde v současné době stojí zámek, stála středověká tvrz. Na konci 16. století byla tvrz přebudována na renesanční zámek, který byl pak v roce 1720 barokně přebudován. Barokní podoba zámku zůstala zachována až do dnešní doby, takže čtyřkřídlý dvoupatrový objekt je nádhernou ukázkou tehdejší barokní architektury.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Popis zámku

K zámku vede krásný most, který má bohatou barokní sochařskou výzdobu. Vchod do zámku pak vede přes vnitřní nádvoří, kde je rovněž cukrárna, restaurace a galerie vín. Za zámkem je pak nádherná francouzská barokní zahrada, která je chloubou zámku v Miloticích. V areálu barokní zahrady je také zámecké zahradnictví, které od roku 2013 prodává okrasné dřeviny, balkónové květiny, zeleninovou sadbu a letničky na záhony.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prohlídka zámku

Zámek v Miloticích nabízí základní a školní kostýmové prohlídky. V rámci základní prohlídky mimo jiné uvidíte zámecké komnaty, cennou knihovnu, zámeckou kapli a nádherný Sál předků, který je vyzdoben nádhernými malbami a štukami. Vstupné do zámku činí 100 korun, zlevněné vstupné je pak za 80 korun. Školní kostýmová prohlídka pak vyjde na 130 korun, přičemž pedagogický dozor má vstup do zámku zdarma. V letních měsících si lze na zámku v Miloticích také objednat zajímavou noční reprezentativní prohlídku, která vyjde dospělého návštěvníka na 200 korun, dítě pak na 100 korun. Před noční prohlídkou je však zapotřebí vědět, že podle dávné pověsti v noci na zámku straší, protože se v zámeckých sálech pohybuje duch zámeckého kaplana, který každou noc slouží noční mši. Kromě ducha zámeckého kaplana je během mše ještě přítomna černá hraběnka, která během mše přebírá kostelní roucha.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *