3+1 tip, jak vybrat cestovní kufr na kratší výlety po ČR

Momentální situace výletům moc nenahrává, na druhou stranu je třeba se držet hesla „Kdo je připraven, není překvapen“. Proč toho tedy nevyužít a nekrátit si čas, který teď trávíme doma, vybíráním kufru na výlety a plánováním, kam se pak vydáme?

Sem tam si každý z nás potřebuje odpočinout. Ideální je, když se vydá mimo domov, pozná nějaké nové místo, užije si trochu zábavy. Na cesty si s sebou ale musíme vzít pár věcí jako oblečení, toaletní potřeby, nabíječku na telefon, fotoaparát a další nezbytnosti. Kam je uložit? No přeci do kufru.

Zdroj: Pixabay

Na krátký výlet vám stačí menší cestovní kufr

Ještě před tím, než se vydáte na cesty, přichází na řadu balení. Někdo se ho bojí víc než samotné cesty. Co kdyby něco zůstalo doma? Na řadu pak přichází otázka, jaké zavazadlo si vzít. Je lepší kufr nebo cestovní kabela. A jak velké to zavazadlo vlastně musí být?

Rada číslo jedna: Velikost zavazadla, se kterým se chcete vydat na cesty, vybírejte s ohledem na délku a cíl cesty

Jedete pryč jen na pár dní? Budete se zdržovat na našem území? Pak vám postačí menší cestovní kufr, třeba v podobě kabinového zavazadla.

  • Jeho výška by neměla přesáhnout 55 cm.
  • Šířka kabinového zavazadla je povolena do 40 cm.
  • Hloubka pak maximálně 20 cm.

Pokud se ale vydáváte na delší dovolenou, sáhněte po větším zavazadle. Obzvlášť, když je váš cíl v zahraničí a vy nemáte jistotu, že si tam věci, které necháte doma, budete moci pořídit.

Náš tip: Důležité je také zohlednit, pro kolik lidí je kufr určen. Kdo cestuje s dětmi ví, že zatímco vám stačí pár věcí, děti jsou mnohem náročnější.

Zdroj: Pixabay

Rada číslo dva: Nevybírejte zavazadlo jen pro tuhle cestu, myslete i na budoucnost

Kvalitní zavazadlo něco stojí. Obyčejné kufry sice seženete za pár stovek, investice do těch kvalitních se ale vyplatí. Obzvlášť, pokud cestujete pravidelně a často. Proto si před nákupem zavazadla rozmyslete, jak často budete kufr využívat a zda náhodou nebudete potřebovat jiné rozměry. Proč si kupovat tři kufry, když vám stačí jeden univerzální?

Rada číslo tři: K jakému účelu kufr využijete?

K čemu budete kufr využívat nejčastěji? Plánujete vyrážet na aktivní dovolené a výlety, kde budete věci neustále z kufru vyndávat a zase je balit? Nebo kufr využijete jen při přepravě?

  • Vybíráte kufr, který si v případě cesty letadlem vezmete na palubu? Dejte si pozor na velikost. Příruční zavazadla mají nastavené limity.
  • Budete obsah zavazadla často vybalovat a zase ukládat? Dost možná oceníte místo kufru batoh nebo cestovní tašku.
  • Vyrážíte na výlet, relaxační dovolenou, delší služební cestu? Sáhněte po kufru na kolečkách.

Rada číslo 4: I na materiálu záleží

Ano, i v případě zavazadel záleží na materiálu, ze kterého jsou vyrobená. Někdo dává přednost starým dobrým textilním kufrům, které jsou lehoučké a povolením zipů je můžete „nafouknout“, jiný raději sáhne po moderních skořepinových kufrech, ve kterých klidně můžete přepravovat i křehké věci. Navíc je obsah skořepinového kufru chráněný před deštěm a vlhkem.

Další variantou jsou kožené kufry, které sice nádherně vypadají, na druhou stranu jsou hodně náchylné k poškrábání. Ani jejich údržba není nejjednodušší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *