Jak naplánovat perfektní rodinnou dovolenou?

S dětmi se cestování změní, o tom není pochyb. Miminko potřebuje často víc věcí než oba rodiče dohromady a při skládání zavazadel do auta budete vděčni za zkušenosti získané hraním hry Tetris. 

Se staršími dětmi už sice nepotřebujete kočárek ani nočník, ale zase je třeba pečlivě plánovat program výletů tak, aby byly vhodné věku i zájmům vašich dětí. 

S výběrem ubytování i výletů vám pomůže největší český vyhledávač pro plánování rodinné dovolené explorio.cz

Objevte ubytování, kde rádi vidí i malé hosty

V databázi explorio.cz najdete přes 1400 hotelů, penzionů, kempů i chalup po celém Česku. V přehledném filtrování si upřesníte lokalitu i požadované vybavení. 

Přibývá míst, kde vám pro miminka půjčí plno potřebného vybavení. Na pokoj vám připraví postýlku, stupátko k umyvadlu i nočník. V restauraci vám pomůže dětská židlička a někde mají k zapůjčení i hračky, knížky, elektronickou chůvičku nebo třeba nosítko na výlety.

Zdroj: explorio.cz

Dětský koutek vám dopřeje chvilky klidu

Určitě si na dovolené chcete odpočinout, ale děti vám tento plán dokáži úplně zbourat. Vyberte si ubytování s dětským koutkem či hernou a určitě se najde chvilka i na rozečtenou knížku, teplou kávu nebo skleničku vína. 

Ideální je, když ubytování nabízí zábavu pro děti uvnitř i venku. Venkovní dětské hřiště využijete od jara do zimy a i malý koutek s hračkami uvnitř hotelu dokáže zachránit propršený den. 

Přes 1500 výletů pro děti v každém věku

Na explorio.cz najdete také mnoho tipů na výlety s dětmi. Vyhledávat můžete nejen podle lokality, ale i věku děti či přístupnosti s kočárkem. Filtrovat si můžete i to, zda jde o vnitřní či venkovní aktivitu, takže až budete třeba hledat, kde se zachránit před deštěm, objevíte tu muzea, která děti nenudí i rodinné zážitkové areály.

Kam na nejbližší dětské hřiště?

Tipy na výlety i aktivity se zobrazují u každého ubytování v databázi podle vzdálenosti. Uvidíte, jak daleko budete mít nejbližší dětské hřiště nebo kam na zámek s prohlídkou pro malé prince a princezny.

Zdroj: Rytířské hradiště Hradec Králové

Testováno skutečnými rodinami

V explorio magazínu najdete recenze ubytování i rodinných aktivit a také plno inspirace pro váš další výlet či dovolenou s dětmi. Při hodnocení mají hlavní slovo děti, protože spokojené dítě = spokojený rodič. Tohle funguje oběma směry, takže pohoda rodičů má zásadní vliv na chování dětí.

Naplánujte si proto výlet i dovolenou tak, aby program vyhovoval všem členům rodiny a užijte si společně strávené chvíle

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *