9 nejlepších sjezdovek v Čechách

Prahne vaše srdce po sjezdovkách s výbornými lyžařskými podmínkami? Alpy tu sice nemáme, přesto se i u nás najdou sjezdovky, které si získají vaše srdce. Ať už hledáte sjezdovky dlouhé několik kilometrů, nebo si vystačíte s těmi kratšími, čtěte dál a nechte se inspirovat.

Tip číslo jedna: Skiareál Pec pod Sněžkou

Horské středisko se 14 kilometry sjezdovek různých obtížností na obou stranách malebného údolí s výhledem na Sněžku. To je Skiareál Pec pod Sněžkou, kde můžete lyžovat přes den i večer, najdete zde i trať obřího slalomu s časomírou nebo radar pro měření rychlosti.

Pro koho je středisko určené? Freestyle si mohou vyzkoušet jak zkušení, tak začínající lyžaři, ve spodní části je i rodinná a výuková zóna.

Tip číslo dva: Skiareál Ostružná

Na své si tu přijdou jak začátečníci, tak zdatní lyžaři, rodiny s dětmi i snowboardisté. Parkování je možné přímo v areálu, čeká tu na vás šest sjezdovek od 90 do 450 metrů. V dětském parku je novinkou pohyblivý pás.

Víte, že Skiareál Ostružná je i výchozím místem upravovaných běžeckých tratí Paprsek, Šerák, Praděd, Králický Sněžník, Ramzová a Petříkov.

Tip číslo tři: Nejvýše položené centrum lyžování – Skiareál Praděd

Přírodními krásami a vynikajícími sněhovými podmínkami láká k návštěvě Skiareál Praděd, kterému se přezdívá také „Moravský ledovec“. Na své si přijdou jak milovníci sjezdového lyžování, tak běžkaři. V areálu je i lyžařská škola.

Tip číslo čtyři: Ski aréna Karlov

Jaké jsou přednosti Ski arény Karlov kromě toho, že si tu parádně zalyžujete?

  • 12 km sjezdovek všech obtížností na jeden skipas.
  • Sjezdovky pro rodiny s dětmi i zkušené lyžaře
  • 5,3 km osvětlených sjezdovek bez dlouhého čekání u lanovky a jedinečnou atmosférou.
  • Čtyři sedačkové lanovky pro rychlé odbavení.
  • Největší večerní lyžování na Moravě.
  • Tři lyžařské školky a dětský skipark se třemi pojízdnými pásy.

Tip číslo pět: Sportareál České Petrovice

Lyžařské a snowboardové středisko v Orlických horách s příjemným zázemím a rodinnou atmosférou. Na své si tu přijdou hlavně rekreační lyžaři, rodiny s dětmi a začátečníky.

Najdete tu snowpark, modrou, červenou a crossovou sjezdovku, lyžařskou školu, půjčovnu a servis, SKI-BAR a parkoviště.

Tip číslo šest: Skiareál Malá Úpa aneb horská vesnička obklopená přírodou

V Krkonoších, v nadmořské výšce 1050 m.n.m. se rozprostírá romantické středisko Ski areál Malá Úpa. Zalyžujete si na 6,1 km sjezdovek, půjčíte si zde moderní výbavu, k dispozici vám je i lyžařská školka, kluziště a Sport Centrum pro chvíle, kdy potřebujete po lyžování zase nabrat síly.

Tip číslo sedm: Skiareál Monínec

Středisko se nachází v oblasti zvané Česká Sibiř, jen 80 kilometrů od Prahy. Milovníky zimních sportů lákají dvě červeno modré sjezdovky o celkové délce 1800 metrů a snowtubing.

Víte, že v létě tu je k dispozici koupaliště, golf a lanový park?

Tip číslo osm: Rokytnice nad Jizerou

Kde se nachází nejdelší česká sjezdovka? Přece v Rokytnici nad Jizerou! Nepřetržitý sjezd o délce přes tři kilometry vám nabídne modrá Turistická sjezdovka z Lysé hory. Hlavní část je carvingově skloněná a dostatečně široká. Sousední červená je o 500 metrů kratší.

Tip číslo devět: SKI Areál Červená Voda

Posledním naším tipem je SKI PARK Červená voda, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Navazuje na sjezdovky, které vedou na Bukovou horu z Čenkovic. Najdete zde dvě nejdelší sjezdové tratě Orlických hor a nejmodernější čtyřsedačkovou lanovku s vyhřívanými sedačkami, které jsou navíc kryté „bublinou“, která vás ochrání i při nepřízni počasí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *