Archeopark Všestary – nahlédněte do minulosti

Historie je oblastí, která láká stále více a více lidí. Na mysli však nemáme pouze tu nedávnou, ale máme na mysli historii tu, kdy po našem světě chodili první lidé. A přesně tu mapuje Archeopark Všestary, který najdeme ve východních Čechách, nedaleko krajského města Hradec Králové. Jak už napovídá sám název, to nejpodstatnější, co zde můžeme vidět, jsou samozřejmě různé archeologické nálezy, které vývoj člověka dokonale mapují.

Uvnitř i venku

Pokud je něco, co je na muzeu opravdu zajímavé, tak je to fakt, že se nenachází pouze uvnitř, ale také venku. Z hlediska vnitřních prostor máme jako návštěvníci a milovníci cestování možnost navštívit třípatrovou expozici, která v rámci svých pater ukáže různé ukázky toho, jak tajuplný byl svět našich předků. V přízemí se lze setkat s archeologickými nálezy ve formě pazourků, ale třeba i megalitické hrobky. Druhé patro mapuje život v pravěku a to třetí nabídne unikátní pohledy na archeologická naleziště z ptačí perspektivy.

Za poznáním je samozřejmě možné vyrazit také ven. Zde na vás čeká muzeum pod širým nebem, které nabídne konstrukce pravěkých budov napříč různými dobami. Vše je rozděleno do jednotlivých oblastí, které je vhodné navštěvovat chronologicky.

Autem, autobusem i na kole

Co je na Archeoparku zajímavé, to je fakt, že ho můžete navštívit různými způsoby. Jelikož leží poblíž hlavních dopravních tepen, není problémem cestování autem, ani autobus. Jelikož ale leží i na trase cyklostezky Hradec Králové – Smiřice, není problém udělat si příjemný výlet také na kole. Samozřejmostí na místě je dobré zázemí jak pro cyklisty, tak i jakéhokoliv jiného návštěvníka, který se chce podívat do minulosti naší země a prvních lidí, kteří ji obývali. Neváhejte a vyrazte na prohlídku také. Je rozhodně o co stát. Pozor však na to, nejlepší doba na návštěvu je mimo období ledna – února, kdy bývá pravidelně zavřeno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *