Archeoskanzen Modrá

Archeoskanzen v Modré je situován nedaleko Uherského Hradiště. Archeoskanzen v Modré je skanzen, který má znázorňovat slovanské opevněné hradiště z dob Cyrila a Metoděje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Slovanská vesnice
Cestování po Jižní Moravě si může zpestřit návštěvou v Archeoskanzenu v Modré, který je celý opevněn. Skanzen má dvacet čtyři staveb, které můžete navštívit. Hlavní podívanou skanzenu je dřevěná věž, která rovněž slouží jako vyhlídka. U dřevěné věže se hned nachází Knížecí palác, ve kterém je nainstalována výstava o příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Knížecí palác byl postaven již z kamene a střecha byla postavena z ručně vyráběné a pálené krytiny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vesnické a církevní stavby
Kromě Knížecího paláce stojí v Archeoskanzenu další stavby, které představují běžné domy tehdejších lidí. Za povšimnutí stojí zejména kovárna a dílna klenotníka. V dílně klenotníka kupříkladu uvidíte tehdejší jednoduché nástroje nebo otevřenou výheň a pec, kde kovář vyráběl různé ozdobné předměty. Za pozornost stojí ještě pekárna, která má pro změnu neobvyklé kopulovité pece. Po celém areálu pobíhají domácí zvířata, což potěší především malé děti.
V Archeoskanzenu nechybějí ani církevní stavby. Nad areálem Archeoskanzenu se pěkně vyjímá kostelík, který byl přesně vybudován na podkladě archeologických objevů ze Starého Města u Uherského Hradiště. Další církevní stavbou je pak baptisterium v podobě rotundy, které výhradně sloužilo ke křtům.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vstupné do skanzenu
Archeoskanzen v Modré je otevřen od pondělí do neděle a to vždy od deváté hodiny ranní až do sedmnácté hodiny odpolední. Základní vstupenka pro dospělého stojí 70 korun, studenti a senioři zaplatí 50 korun. Rodinná vstupenka pak vyjde vaší peněženku na 150 korun. Vedle Archeoskanzenu stojí útulná restaurace, kde si můžete dát chutný oběd nebo lehkou svačinku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *