Cestovní pojištění i na cesty po ČR? Ano nebo ne?

Léto přeje dovoleným, každý z nás si aspoň na chvilku chce odpočinout od běžných starostí. Zatímco ještě předloni většina z nás vyrážela aspoň na pár dní k moři, v loňském a letošním roce zůstáváme věrni České republice. Je třeba i na cesty po ČR cestovní pojištění?

Když vyrážíme za hranice našeho státu, cestovní pojištění chápeme jako samozřejmost. Nikdy totiž nevíme, co se nám může přihodit, takže těch pár korun za pojištění rádi dáme. Když ale naše cesta nepovede do žádné exotické destinace, ale třeba jen k rybníku v jižních Čechách, na moravské vinice, případně do nějakého pěkného tuzemského penzionu, už ho neřešíme. Je to správné?

Co se skrývá od cestovním pojištěním?

Cestovní pojištění si většinou spojujeme s cestami do zahraničí a očekáváme od něj, že vykryje případné náklady na lékařskou péči. U pojištění pro dovolenou v Čechách je to trochu jinak, přeci jen pojištění léčebných výhod nepotřebujeme.

Tak či tak, cestovní pojištění je šikovný základ pro všechny cesty, ať už je vaším cílem Francie, Španělsko, Chorvatsko, Slovensko, nebo některý z koutů České republiky.

Co (ne)obsahuje cestovní pojištění po ČR?

Když se vám během dovolené v ČR něco nemilého přihodí, asi není problém dojít si k doktorovi, případně zavolat sanitku a nechat se odvézt na pohotovost. Zdravotníci mluví stejným jazykem, léčbu navíc zaplatí vaše pojišťovna. Pojištění léčebných výloh tak z pojištění na cesty vypadává. Co může být jeho součástí?

  • Úrazové pojištění – Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, praví staré moudré přísloví. Během dovolené se stává nejeden úraz, a i když pojišťovna uhradí léčbu, finanční odškodnění za trvalé následky vám nikdo nedá. Díky cestovnímu pojištění to může být jinak.
  • Pojištění zavazadel – Každý z nás si s sebou na cesty bere oblečení, věci osobní potřeby, elektroniku a další cenné věci. Víte, že třeba při cestě vlakem nebo autobusem se může zavazadlo snadno ztratit? Pojištění zavazadel vám je sice nevrátí, ale budete si moci koupit nové věci.
  • Pojištění odpovědnosti – Představte si, že máte dovolenou strávit v nějakém pěkném hotelu, možná i s dětmi. Jakmile vidíte krásný pokoj, hned se začnete bát, že něco přijde k úhoně a vy to budete muset uhradit. Pojištění odpovědnosti vás uklidní, kryje škody, které někomu třetímu neúmyslně způsobíte.
  • Pojištění rizikových sportů – Dovolená láká k novým zážitkům, co se takhle svézt třeba na velbloudovi? Vyzkoušet si surfovací prkno? Vyzkoušet si některý z jiných adrenalinových zážitků? S pojištěním rizikových sportů budete mít jistotu, že když si při tom přivodíte úraz nebo někomu neúmyslně způsobíte škodu, pokryje případné škody pojistka.
  • Pojištění právní ochrany se hodí, když vám někdo způsobí škodu a vy budete chtít uplatnit svůj nárok buď vůči této osobě přímo, nebo u jeho pojišťovny.
  • Další připojištění jako pojištění storna zájezdu. Co naštve člověka víc, než na poslední chvíli zrušená drahá dovolená třeba kvůli nemoci?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *