Cestovní pojištění oceníte i při cestách po ČR

Plánujete dovolenou a přemýšlíte, co všechno s sebou budete potřebovat? Určitě si nezapomeňte přibalit kvalitní cestovní pojištění! Že jedete jen po Čechách? I na takovou dovolenou se hodí!

Užijte si klidnou dovolenou bez omezení

Dovolená je od toho, abyste si odpočinuli od starostí všedních dní a načerpali nové síly. To ale dost dobře nejde, když se musíte omezovat a dávat si na všechno velký pozor.

Zatímco na cesty do zahraničí si většina z nás cestovní pojištění sjednává hned, na cesty po ČR tak nějak zapomínáme. Lékařskou péči přeci máme hrazenou z veřejného zdravotního pojištění, tak cestovko považujeme za zbytečnost. Jak se ale říká, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, takže je dobré si ho sjednat i na toulky v tuzemsku.

Když se řekne cestovní pojištění

Cestovní pojištění by mělo být tím základním, co si na jakoukoli cestu přibalíme. Když už nic jiného, budeme klidnější, že když se něco náhodou stane, je tu někdo, kdo nám podá pomocnou ruku. Přeci jen, když jsme ve stresu, moc nám to nemyslí a zapomeneme udělat i tu nejzákladnější věc.

Co cestovní pojištění po ČR zahrnuje?

Jak zmiňujeme už výše, lékařskou péči máme hrazenou z veřejného zdravotního pojištění. Přesto může v souvislosti s dovolenou dojít k situacím, které nás mohou dostat do finančních potíží. Co může cestovní pojištění pro ČR obsahovat?

  • Pojištění asistenčních služeb – Proč nevyužít přítele na telefonu v okamžiku nouze?
  • Úrazové pojištění, které se hodí vždy. I když se nikdo nechce zranit, je dobré myslet dopředu. Nikdy totiž nevíte, na koho narazíte. Úrazové pojištění se pak „postará“ o odškodné za pobyt v nemocnice v důsledku úrazu nebo o odškodné za trvalé následky, případně smrt.
  • Pojištění osobních věcí – Na dovolenou s sebou vozíme spoustu věcí. V zavazadlech nemáme jen oblečení, ale také elektroniku, kdo se chystá sportovat, ten většinou veze také sportovní výbavu. Ta nebývá z nejlevnějších, její ztráta pak bolí i finančně. Když budete mít sjednané pojištění zavazadel (osobních věcí), pojišťovna vám případnou ztrátu může uhradit.
  • Pojištění právní ochrany vás chrání pro případ, že někdo způsobí škodu vám a vy vůči němu budete uplatňovat své nároky, oceníte ho i ve chvíli, kdy způsobíte dopravní nehodu a dojde k oficiálnímu obvinění z nedbalostního přestupku nebo trestného činu.
  • Pojištění domácích mazlíčků – Plánujete dovolenou i se svým čtyřnohým kamarádem a bojíte se finančních dopadů toho, že něco v hotelu nebo penzionu provedou? Pak pojištění domácích mazlíčků určitě nepodceňujte.
  • Pojištění rizikových sportů pro ty, kdo si dovolenou chtějí opravdu užít, a to včetně adrenalinových sportů, jako jsou ferraty, lezení, horská cyklistika, a další
  • Zdravotní asistenční služby vám zprostředkují třeba bezplatnou dopravu po hospitalizaci z nemocnice, když budete po těžkém úrazu, zajistí dovoz nezbytných potravin apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *