Vyrazte na kolech po ČR

Konečně jste se dočkali nového kola, které přímo vybízí k tomu, abyste na něj nasedli a vyrazili na první společný výlet? Počasí nám zatím přeje, tak proč ne? Kdo už má i vhodné oblečení a potřebnou výbavu, ten může vyrazit. Stačí vybrat cíl cesty. Kam to bude?

Česká republika je plná krásných míst

Možná vás napadlo vyrazit někam za hranice. Čechy přeci znáte. Je to ale opravdu tak? I u nás se najde spousta míst, která jste určitě ještě neviděli. A na kole oceníte jejich krásy dvojnásob.

Tip číslo jedna: Cyklostezka Baťův kanál

Baťův kanál lemuje po celé délce cyklostezka, na kterou navazují i další cyklostezky, a to včetně těch vinařských. Díky rovině a přehlednému terénu se na ni můžete vydat i s dětmi, díky napojení na další trasy se můžete vydat do Hodonína, na zámek Buchlovice, do Archeoskanzenu Modrá, do Petrova a dalších míst.

Tip číslo dva: Bzenecká vinařská stezka

Nejkratší vinařská stezka, která je jako stvořená pro rodinný výlet. Těšit se můžete na bezstarostnou jízdu, setkání se šikovnými vinaři, podívat se můžete i do tajuplného sklepního podzemí. Co víc si přát třeba po dobrém obědě?

Tip číslo tři: Modré hory

Asi nejzdařilejší vinařská cyklotrasa, která vede přes Velké Pavlovice, Bořetice, Kobylí a Němčičky je ideální jak pro rodinné výlety, tak díky pár atraktivním úsekům i pro náročnější cyklisty.

Náš tip: Nezapomeňte si s sebou na cestu vzít kvalitní cyklobrýle, které ochrání váš zrak před nečistotami, zraněním, prachem i mechanickým poškozením.

Tip číslo čtyři: Prohlédněte si Lipno na kole

Vydejte se na rovinatou nenáročnou trasu, na které budete neustále v kontaktu s Lipnem. Cyklostezka Jezerní začíná ve Frymburku a vede přes Frýdavu, Kyselov, Horní Planou, Hůrku, Černou v Pošumaví do Milné a zpátky do Frymburku.

Tip číslo pět: Cyklotrasa po hřebeni Orlických hor

23 kilometrů dlouhá oblíbená cyklotrasa vede přímo po hřebeni, nečekají vás ale žádná velká převýšení. Ze Šerlichu se vydáte na Velkou Deštnou, pokocháte se výhledem do Polska i Čech, zajdete na Kunštátskou kapli, zavítáte i na Anenský vrch a sjedete na parkoviště u pevnosti Hanička. Cestou potkáte i bufety, kde se občerstvíte.

Tip číslo šest: Třeboňsko

Třeboňsko je takový malý cyklistický ráj. Zdejší rovinatá krajina přiláká i rekreační cyklisty. Vydat se můžete třeba na 39 km dlouhý okruh okolo Třeboně, který začíná u rybníka Svět a končí před branami Třeboně, nebo si dát do těla a absolvovat 76 km dlouhý okru z Třeboně na Zámek Červená Lhota a zpět.

Tip číslo sedm: Karlštejnsko

Bydlíte v Praze nebo Středních Čechách a chcete se vydat na výlet v blízkosti bydliště? Pak je pro vás Karlštejnsko jako stvořené. Oblékněte si vhodné oblečení, nasaďte si sportovní brýle, nasedněte na kolo a vydejte se na projížďku z Prahy podél Vltavy do Lahovic a pak kolem Berounky do Radotína, Černošic, Hlásné Třebáně a pak na Karlštejn.

Tip číslo osm: Okolo Borovan pro borůvkovou odměnu

Tenhle cyklovýlet si užijí malí i velcí. Poznáte kouzelné okolí Borovan, pokocháte se pohledem na rybníky, čekají na vás vyhlídky na Novohradské hory, odpočinout si můžete v borůvkových lesích, zavítat můžete i do Safari Resortu Hluboká u Borovan nebo do Parku exotických zvířat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *