Cyklovýlet do Čejkovic

 

Čejkovice se nacházejí na Jižní Moravě a mohou se pochlubit tím, že na území obce stojí známé Templářské sklepy, které jsou přístupné veřejnosti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Popis trasy a obtížnost
Start cyklovýletu začíná v Čejči a končí v Mutěnicích. Z Čejče pojedete směrem na Čejkovice, kde jsou k vidění Templářské sklepy. Z Čejkovic pak budete pokračovat směrem na Horní a Dolní Kapánsko, poté již následuje cíl cyklovýletu v Mutěnicích. Obtížnost této trasy je velmi nízká. Celá trasa měří pouhých 16,5 kilometrů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zajímavá místa po cestě
Hlavní zastávkou na tomto cyklovýletu je pochopitelně obec Čejkovice, kde jsou k vidění historické Templářské sklepy. Templářské sklepy jsou skutečně pozůstatkem působení řádu templářských rytířů, který se v Čejkovicích na nějakou dobu usadil. Templáři v Čejkovicích nejprve postavili mohutnou obrannou templářskou tvrz a poté začali stavět rozsáhlé vinné sklepy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Současnost Templářských sklepů
V současné době můžete po telefonické domluvě Templářské sklepy osobně navštívit. Prohlídka s degustací lahodného vína vyjde vaší peněženku na 100 korun. V této rozumné ceně je obsažena také podrobná prohlídka vinných sklepů s odborným výkladem a degustací čtyř přívlastkových vín. Prohlídka bez ochutnávky vína pak vyjde jen na 40 korun. Prohlídka s odborným výkladem zabere zhruba jednu hodinu. Prohlídku Templářských sklepů je však potřeba dopředu telefonicky domluvit. Prohlídka se objednává na telefonním čísle +420 518 309 011.

Z Čejkovic do Mutěnic
Z Čejkovic se pak vydáte do Mutěnic, kde prožil své dětství T.G.Masaryk. Na prvního československého prezidenta zde nezapomněli, protože na domku s číslem 120, což byla stará Drábovna, uvidíte pamětní desku, na které je napsáno, že tatíček Masaryk zde prožil dva roky svého dětství, protože jeho otec, který dělal kočího, zde dva roky pracoval.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *