Hora Klínovec

Hora Klínovec, která je vysoká 1244 m. n. m., se může pyšnit hned několika „nej“. Za prvé je nejvyšší horou Krušných hor, což si ale všichni asi pamatujeme ze základní školy. Dále se jedná v českém měřítku o nejizolovanější a nejprominentnějšího horu u nás vůbec. Jestli jste milovníky cestování za krásami české přírody, rozhodně by vám Klínovec neměl utéct. Má co nabídnout jak v zimních měsících, tak i v těch letních.

Pro milovníky zimy

Lidé se prý dělí na dvojí, na ty, kteří milují zimu a na ty, kteří ji zase tak moc nemusí. Jestliže patříte k těm prvním, budete ze ski areálu Klínovec doslova a do písmene nadšeni. Tento ski areál je prvotřídně připraven i na ty nejnáročnější zákazníky. Vyvést se k lanovce můžete ski busem, který jezdí celý den v pravidelných intervalech. Pro milovníky lyží a snowboardu, kteří žijí v Praze, jsou pořádány zájezdy, které vás dopraví z Prahy přímo ke Klínovci. Jednoduše, pohodlně a bez problémů. Samozřejmostí je také možné ubytování buď přímo na Klínovci, nebo v blízkém Jáchymově. Podrobné informace si můžete najít na adrese zima.klinovec.cz.

index

Krušné hory

Krušné hory jsou doslova protkány obrovským množstvím turistických stezek, stejně tak i cyklostezkami. Patříte-li k milovníkům cykloturistiky, rozhodně se vám bude líbit trasa Boží dar – Klínovec. Dojet z jednoho bodu do druhého můžete po červené turistické stezce. Jestli spíše patříte k požitkářům, kterým je námaha proti srsti, můžete se na vrchol Klínovce vyvést z Jáchymova lanovkou. Po náročném celodenním výletu, si můžete odpočinout v místních jáchymovských lázních. Jáchymov je město, které je známé nejen díky svých lázním, ale také tím, že zde manželé Curriovi objevili polonium a radium.

Klinovec

Již zmíněný Boží dar je také známý tím, že zde bydlí Ježíšek, tudíž v předvánočním času je pošta na Božím daru doslova zavalena dopisy od dětí. Dokonce je zde pro děti připravena stezka s názvem Ježíškova cesta, po které se mohou vydat a získat tak drobné dárečky. Pro fajn odpoledne s dětmi, jako stvořené.

images

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *