Železná Ruda

Při návštěvě Plzeňského kraje je toho k vidění rozhodně spousta. Ovšem opomenutí návštěvy Železné Rudy je doslova hřích. Toto krásné historické město najdete na hranici s Národním parkem Šumava v blízkosti Bavorské Železné Rudy. Jak svoje jméno toto město získalo, nebude pravděpodobně těžké odhadnout. Tedy díky těžebnímu průmyslu v půlce 16. století. Pro cestování po Železné Rudě můžete využít jak svých automobilů, tak i mnohých cyklotras nebo prostě a jednoduše si ji projít pěšky.

Historie a sport

Díky tomu, že je Železná Ruda horským městem, které najdete ve výšce 754 m. n. m., si můžete užívat zimní radovánky například ve ski areálu Železná Ruda-Špičák, nebo Belveder, popřípadě v lyžařském areálu Samoty. V létě budete zase nadšeni z množství cyklotras, které jsou jak pro zkušené a náročné cyklisty, tak i pro ty méně zdatné. Mezi historické památky, kterými se toto město může pochlubit, patří například barokní kostel Panny Marie Pomocné z Hvězdy. Za zmínku a návštěvu rozhodně stojí také muzeum sklářství, které bylo v této oblasti důležitým charakteristickým rysem.

index

Nádherná příroda

Mezi přírodní krásy v okolí Železné Rudy bez debaty patří Černé jezero, které je největší jezero v České republice. Nezapomenout také nesmíme na Čertovo jezero, které jé známé mnohými pověstmi. Milovníci horské turisty si přijdou rozhodně na své při výšlapu na horu Špičák, která je vysoká 1202 m. n. m. Nadšenci všech „nej“ by si neměli nechat utéct projížďku vlakem přes Špičácký tunel, který je dlouhý 1747 metrů a je nejdelším železničním tunelem v ČR.

images

Železná Ruda je všeobecně jednou z nejvyhledávanějších destinací ať už v létě či v zimě. V případě, že se rozhodnete strávit zde třeba jen prodloužený víkend, můžete se ubytovat v jednom z mnoha útulných penzionů, chat či chalup. Najít si tu pravou pro váš pobyt v Železné Rudě můžete například na specializované adrese penziony.cz.

as

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *