Modrava na Šumavě

Šumava patří k tomu nejlepšímu, co naše země v kategorii „příroda“ může nabídnout. Mezi turisticky nejvyhledávanější oblasti právě na Šumavě patří obec Modrava, kterou můžete znát z knih Karla Klostermanna. Samotná obec Modrava je tvořena spojením menších obcí Modrava, Filipova Huť a Vchynice – Tetov. Tato část republiky je celoročně vyhledávanou oblastí a v podstatě se není čemu divit. V zimě si zde můžete užít zimních sportů v lyžařských areálech a v létě přenádherné přírody, kterou jen tak někde nenajdete. I když cestování do zahraničí je velký zážitek, směle mu mohou konkurovat i domácí poklady, například ty na Modravě.

Ideál pro rodinný výlet

Přemýšlení, kam si s rodinnou zajedete o prodlouženém víkendu, můžete s klidným svědomím hodit za hlavu. Modrava bude tím pravým pro každého. Co že zde na vás tedy bude čekat? Například ski klub Sušice, který pořádá také lyžařské školy pro ty nejmenší. Celoročně můžete také navštívit centrum řemesel Dřevák, kde se můžete blíže seznámit s prací se dřevem. Při krásném počasí si můžete projít jednu z mnoha naučných stezek, při kterých se můžete kochat nádhernou přírodou. A když budete mít štěstí, možná uvidíte datlíka tříprstého, který se právě v okolí Modravy vyskytuje.

index

Ubytování jako zážitek

Ubytování na Modravě, jak asi tušíte vzhledem k turistické oblíbenosti, není žádný problém. Navíc se může stát zajímavým zážitkem, zejména když si vyberete jednu z chat a chalup v klasické jihočeské architektuře. Mezi oblíbené ubytovací destinace tak patří například samotné centrum Dřevák, kde je možné se také ubytovat, dále apartmány Na Kobylce, chalupa Na Vyhlídce, apartmány Modrava, či v Klostermannově chatě.

asdf

Okolí Modravy stojí také za to, obětovat mu nějaký ten čas. Můžete si tak udělat výlet k pramenu Vltavy, navštívit hrad Kašperk, rozhlednu Poledník, nebo užít si zážitkovou trasu polomem na Poledník.

images

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *