Jak zdravě zhubnout před dovolenou?

Už se nemůžete dočkat, až se konečně přiblíží ten dlouho očekávaný den a vy odjedete na dovolenou? Těšíte se, jak si odpočinete, ale taky se vydáte vstříc novým dobrodružstvím? Možná vám to čekání trošku kalí kila, která jste v posledních týdnech nabrali a do dovolené byste se jich tak rádi zbavili. Odhadli jsme to správně? Přinášíme vám pár tipů, jak se jich do dovolené zbavit.

Dovolená je čas k odpočinku

Celý rok chodíme do práce, staráme se o rodinu a svoje nejbližší. Na sebe si sotva najdeme chvilku, kolikrát jsme rádi, že si na chvíli sedneme večer, než jdeme spát. Dovolená je skvělou příležitostí, jak tělu poskytnout tolik zasloužený odpočinek, načerpat síly do dalších dní a taky se věnovat tomu, co máme rádi.

Jak se do dovolené zbavit nechtěných kil?

Aby nám dovolenou nekazily nepříjemné pocity z kil navíc, abychom se nebáli obléknout si plavky, abychom se pořád nekoukali kolem sebe a nepřemýšleli, co si o nás druzí myslí, je nejvyšší čas zkusit s tím něco udělat.

Tip číslo jedna: Začněte u stravovacích návyků

Největší nepřítel hubnutí je špatné složení stravy a nesprávné stravovací návyky. Ráno nestíháme, takže vynecháme snídani. Oběd do sebe jen rychle hodíme, je nám jedno, co to je. A večer to všechno chceme dohnat.

Kdo se chce zbavit kil navíc, měl by si pohlídat správný poměr proteinů, tuků a sacharidů ve stravě. Zkuste minimalizovat příjem cukrů a nahraďte je proteiny. Když tělo nebude moci čerpat energii ze sacharidů, začne k tomu využívat tuky a vy zhubnete. Proteiny ochrání svalovou hmotu, takže se nemusíte bát, že byste přišli o svaly.

Tip číslo dva: Hýbejte se

Hubnutí jde ruku v ruce nejen s úpravou jídelníčku, ale taky s pohybem. Jendo bez druhého prostě nemůže fungovat. Rozhodně ale hned nemusíte tělo mučit v posilovně, stačí chodit na procházky, zacvičit si doma, jít si zaplavat, projet se na kole. No a časem třeba vyrazíte i do té posilovny.

Tip číslo tři: Hlídejte si pitný režim

Správný pitný režim dokáže zvýšit energetický výdej až o 30 %, zrychlí metabolismus a tělo tak bude kalorie pálit rychleji. Navíc i sklenka vody zasytí, vy toho pak tolik nesníte.

Pít je ale třeba po menších sklenicích v průběhu celého dne, nesnažte se večer dohnat to, co jste přes den zameškali. Tím byste tělu rozhodně neprospěli, naopak byste z něj vyplavili i potřebné minerály.

Tip číslo čtyři: Vyspěte se

Víte, že lidé, kteří spí méně než 6 hodin hubnou obtížněji, nebo nehubnou vůbec? Hůř jim totiž funguje metabolismus a tělo nemůže správně nakládat s bílkovinami, které jsou potřebné pro regeneraci svalů. O tom, že toho pak přes den víc sní, asi ani nemusíme mluvit.

Tip číslo pět: Usmívejte se

Možná se teď ptáte, jak vám pomůže, že se budete smát? Když chcete zhubnout, měli byste se vyvarovat stresu. Je to až k podivu, ale stres se na naší váze taky nepěkně podepisuje. Můžete klidně držet sebelepší dietu, ale když budete ve stresu, prostě nezhubnete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *