Jaké oblečení si sbalit na celodenní výlet do přírody?

Chystáte se na výlet do přírody? Ať už vyrážíte sami, v páru nebo s celou rodinou, vyplatí se myslet na odpovídající oblečení. I když se jedná jen o jeden den, může vás po cestě zastihnout nepříjemné překvapení. Díky tomuto článku na něj však budete plně vyzbrojeni.

Pohodlné oblečení na výšlap

Ať už se chystáte kamkoliv, pohodlné oblečení na výšlap, které si vezmete rovnou na sebe, je samozřejmost. V tomto případě by se mělo jednat o kousky, na které se můžete spolehnout. Oblékejte se vždy s ohledem na to, zda se chystáte na výlet do hor, nížin nebo třeba k vodě. A v úvahu pochopitelně berte i aktuální roční období. Taková dámská tepláková souprava se vám bude hodit spíše do příznivějších podmínek, nikoliv do vysokohorského prostředí. 

Pomyslným základem jsou outdoorové kalhoty. V ideálním případě volte takové, které se dají jednoduše rozepnout a udělat z nich šortky. Dále by se mělo jednat o pohodlné tričko, případně hřejivou mikinu a bundu (pokud tomu venkovní počasí odpovídá). 

Na nohy si obujte vysoké ponožky. Kotníkovým modelům se spíše vyhněte, jelikož se mohou v botě nepříjemně srolovat a způsobovat otlaky. A jistě nám dáte za pravdu, že s puchýřem na patě daleko nedojdete. 

Oblečení do nepohody si sbalte do batohu

Určitě to znáte. Ráno to vypadá na krásný den, a proto se rozhodnete vyrazit na výlet. Počasí je však nevyzpytatelné a odpoledne vás na cestách potká nepříjemná průtrž mračen. Sbalte si do batohu pláštěnku a nenechte se tím znepokojit. V současné době jsou již na trhu k dostání velmi kompaktní kousky, které se vám vejdou do každé kapsy. 

Nezapomeňte také na šátek. Využijete jej, ať už je právě léto nebo zima. V chladnějším počasí vás příjemně zahřeje, v letním období může sloužit jako praktická čelenka nebo ochrana hlavy před sluncem.

Další praktickou výbavou jsou rukavice. Zdají se vám v letním období jako zbytečnost? Vězte, že tomu tak nemusí být vždy. Kromě toho, že vás zahřejí, vám také mohou pomoct zdolat těžký terén, aniž byste si odřeli dlaně. 

Náhradní ponožky nesmí chybět

Pokud už náhodou na cestě promoknete a voda se vám dostane do bot, oceníte v batohu náhradní ponožky. Pokud si k tomu přibalíte i obyčejné igelitové sáčky, můžete tak jednoduše vklouznout do suchých ponožek a díky sáčkům i následně do promočených bot. 

Vhodná pokrývka hlavy

I když si s sebou sbalíte šátek, pamatujte také na vhodnou pokrývku hlavy. V zimních měsících se bude jednat o hřejivou vlněnou čepici, v létě volte v ideálním případě lehkou kšiltovku. Ochrání vás před nepříjemným úpalem i větrem a vám se půjde o to příjemněji. 

Další věci, které se ve vašem batohu neztratí

Oblečení samozřejmě není všechno. Stejně tak se vyplatí mít batoh vybavený dalšími praktickými doplňky. V prvé řadě se jedná například o svačinu a pití a základní sadu lékárničky

Při výletech také někdy přijde vhod čelová svítilna nebo baterka pro případ, že byste se někde zdrželi a nestihli se vrátit za světla. Mnohdy je nepostradatelným pomocníkem také opalovací krém, jelení lůj a dezinfekce na ruce, pokud se chystáte se občerstvovat v přírodě. 

A co je vaše nejoblíbenější vybavení pro celodenní výlety? Máte nějaký kousek, na který nedáte dopustit? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *