Kam na podzimní prázdniny? Co do Mariánských Lázní?

Podzim je v plném proudu, děti za sebou mají skoro 2 měsíce školní docházky. Už si taky zaslouží nějaký ten odpočinek, co se s nimi na podzimní prázdniny vypravit někam za zábavou? Co takhle do Mariánských Lázních, kde si na své přijde každý?

Lázně nejsou jen pro seniory

Taky si myslíte, že do lázní a lázeňských městeček mají vstup povolený jen senioři nebo nemocní? Velká chyba, připravujete se o spoustu krásných zážitků.

Do lázní mohou nejen oni, vypravit se sem může klidně celá rodina. Od těch nejmenších, po ty nejstarší. Nevěříte? Přesvědčte se na vlastní kůži, třeba právě v Mariánských Lázních.

Proč zrovna Mariánské Lázně?

Mariánské Lázně sice patří mezi ty nejmladší v Čechách, to ale neznamená, že si to tady neužijete. Důkazem je i dlouhý seznam slavných osobností, které sem jezdily pravidelně a často se sem i vracely.

Třeba takový J. W. Goethe se zde scházel se svou mladičkou milenkou Ulrikou von Levetzow, nejen za lovem a krásnými ženami sem mířil britský král Edward VII., který tu dokonce slavnostně otevřel nejstarší golfové hřiště v ČR.

Za ženou svého srdce sem jezdil i Fryderyk Chopin, cestu sem našli i Dr. Eduard Beneš, Ema Destinová, T. G. Masaryk, Jan Neruda, Gustav Mahler, Franz Kafka nebo Jan Neruda.

A proč že sem všechny tyto slavné osobnosti jezdily? Tedy když pomineme krásné ženy? Jednoznačně za procedurami, minerálními prameny a úchvatnou přírodou. Pod zdejšími parky je podepsaný zahradní architekt Václav Skalník, který nechal vysušit bažiny, zasypat rokle a založil parky.

Víte, že ubytovat se s rodinou můžete v některém z elegantních hotelů, vsadit ale můžete i na rodinné penziony nebo třeba apartmány?

Co na vás v Mariánských Lázních čeká?

Kdo se sem vydá, ten se určitě musí projít po lázeňské kolonádě, navštívit Zpívající fontánu a ochutnat zdejší minerální prameny. Těch tu vyvěrá několik, mezi ty nejznámější patří:

  • Karolinin pramen
  • Lesní pramen
  • Rudolfův pramen
  • Ferdinandův pramen
  • Křížový pramen
  • Ambrožovy prameny

Co dál? Vypravit se můžete do parku miniatur Boheminium, na rozhlednu Hamelika nebo rozhlednu na Panském vrchu, navštívit oboru s daňky a jeleny, projít si Naučnou stezku Geologický park Mariánské Lázně, pokochat se pohledem z některé z vyhlídek. Bude to Mesceryho vyhlídka nebo Vyhlídka královny Karoly? Nebo nějaká jiná?

Když vám Mariánské Lázně nebudou stačit, jen asi 5 km odtud se nachází Osada Kladská, kde je stejnojmenná naučná stezka kolem Kladského rybníka. Krásnější procházku si na podzim opravdu přát nemůžete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *