Labská cyklostezka – náročnější, ale příjemný výlet

Labská cyklostezka je dnes považována za dálkovou cyklotrasu, které měří necelých 180 kilometrů. Je tedy logicky určena hlavně pro lépe fyzicky vybavené cyklisty. Není však problém se na ni napojit odkudkoliv a tak si užít dokonalé zážitky spojené s krajinou, kterou vede. Pokud nastíníme několik krás, mohou vás čekat historický města, stejně jako Labský kaňon, České středohoří, nebo řada dalších úchvatných míst.

Jaké části patří mezi nejvyhledávanější?

Pokud se fyzicky necítíte na to, projet celou cyklostezku naráz, nemusíte zoufat. Stačí si totiž vybrat jednotlivé úseky. Mezi zajímavý patří hned ten první, který vede z Prahy až do Mělníka. Stejně tak ale můžete vyrazit i v oblasti západních Čech, a to konkrétně v Ústí nad Labem, nebo také v Děčíně, odkud vede příjemná cesta až do Hřenska. A pokud vám to bude přece jenom málo, není problém vyrazit i k našim západním sousedům, jelikož na hranicích stezka přechází v německou část, která nese název Elberadweg.

Jaká města a místa stojí za návštěvu?

Začneme-li historickými městy, rozhodně se můžete těšit třeba na již zmíněný Mělník, stejně jako vás uchvátí Litoměřice, popřípadě i Nelahozeves, nebo Veltrusy. Zklamáni ale nebudete ani z konkrétních historických a architektonických míst, kam patří zámek v Děčíně, stejně jako Milešovka, která je nejvyšším bodem Českého středohoří. Ostatně zde vás ohromí i krása labských pískovců.

Drobným negativem celé této dlouhé cyklostezky může být to, že část cesty je vedena po klasických silnicích, které však neoplývají nijak velkým provozem a tak se nemusíte být jakýchkoliv problémů. Samozřejmě nezapomínejte i na správnou volbu kola. Zde budou zklamáni milovníci klasické silniční cyklistiky, jelikož na celý výlet se vzhledem k trase nejlépe hodí kolo trekové, jelikož kromě asfaltového podkladu vás na některých místech čeká podklad o něco méně kvalitní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *