Muzeum papíru

Cestování po českých a moravských muzeích můžete obohatit o návštěvu unikátního Muzea papíru, které se nachází ve Velkých Losinách.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Muzeum papíru
Návštěva Muzea papíru nadchne nejenom dospělé, ale také děti. V rámci prohlídky totiž uvidíte vybrané pracoviště výrobního provozu, stylovou a chutnou restauraci a reprezentační prodejny, kde si navíc budeme moci koupit ručně dělaný papír, který se ve Velkých Losinách stále vyrábí. Muzeum papíru ve Velkých Losinách je stále funkční továrna. Muzeum nabízí hned dva prohlídkové okruhy, takže návštěvník tohoto muzea získá dokonalou představu jak se papír vyrábí tradiční metodou. Ruční papíry mají ve Velkých Losinách svou bohatou tradici, protože papír se zde vyrábí více než čtyři staletí. Ruční papírna ve Velkých Losinách je rovněž národní kulturní památkou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Podniková prodejna
Od roku 2007 se Muzeum Papíru může pochlubit útulnou podnikovou prodejnou, která byla vybudovaná v krásném barokním objektu. V této podnikové prodejně si můžete zakoupit různé upomínkové předměty, pohlednice, známky, suvenýry i drobné občerstvení. V prodeji je pochopitelně i místní ruční papír, obálky, složky, zápisníky, originální novoročenky, exkluzivní svatební oznámení, krásné a nápadité vizitky, kalendáře, přání a dárkové dopisní sady.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Praktické informace
Muzeum papíru ve Velkých Losinách je otevřeno celoročně každý den kromě pondělí. V letní době je Muzeum Papíru otevřeno od úterý do neděle od 9 hodiny ranní do 18 hodiny odpolední. Základní prohlídkový okruh stojí pro dospělého návštěvníka 100 korun, snížené vstupné pak 70 korun. Druhý doplňkový prohlídkový okruh pak přijde dospělého návštěvníka na 60 korun, snížená vstupenka pak stojí 40 korun. V doplňkovém okruhu uvidíte technické zajímavosti muzea jako je vodní náhon, turbínu a parní náhon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *