Na dlouhé cesty autem jedině s dětskými sluchátky

Plánujete rodinný výlet? Vyrážíte s dětmi na dovolenou a čeká vás pár hodin jízdy autem? Bez potřebného vybavení to rozhodně nepůjde. Kromě klasických věcí jako je jídlo a oblečení je třeba s sebou do auta vzít hračky, které děti zabaví. Hodit se může i tablet nebo telefon s nějakou pohádkou nebo dětskou aplikací. A k tomu se hodí i dětská sluchátka.

Bez sluchátek ani ránu

Co si budeme povídat, různé aplikace, které mají děti nainstalované v mobilu nebo tabletu vydávají občas příšerné zvuky, za chvíli by nás z nich rozbolela hlava. Obzvlášť v uzavřeném prostoru, jaký je třeba v autě, bez možnosti utéct před tím.

Na druhou stranu jsou rodinné výlety ideálním způsobem, jak společně trávit čas, pobavit se, naučit se něco nového. Aby to všichni zvládli bez úhony, je třeba děti zabavit, třeba i pohádkou, a na uši jim nasadit sluchátka.

Jak vybrat sluchátka pro děti?

Dětský sluch je citlivější než sluch dospělých, navíc mají ratolesti většinou menší hlavu. Dospělácká sluchátka tak pro ně jsou nevhodná. Jak vybrat ta nejlepší sluchátka vhodná pro děti?

Krok první: Pozor na hlasitost

Doporučená bezpečná hlasitost je u dětí zhruba 85 dB, tomu je třeba přizpůsobit i výběr sluchátek. Vybírejte z těch, která mají omezení hlasitosti maximálně na 90 dB.

Krok druhý: Jaký typ sluchátek chcete?

Na trhu je několik typů sluchátek, ne všechny jsou vhodné pro děti. Špuntům a peckám se raději vyhněte, vybírejte mezi:

  • Sluchátky na uši, která jsou lehká, pohodlná a mají měkké náušníky, takže je děti mohou mít na hlavě i delší dobu.
  • Sluchátky okolo uší, která jsou pohodlná a lépe izolují okolní zvuk.

Krok třetí: A co konstrukce?

Na výběr máte mezi:

  • Otevřenou konstrukcí, která potěší věrnou reprodukcí zvuku, je ale třeba počítat s tím, že i lidé kolem vás uslyší, co posloucháte.
  • Uzavřenou konstrukcí, která lépe izoluje okolní rušivé zvuky a zároveň nepropustí moc zvuku ani ven.
  • Polouzavřená konstrukce, která je jakýmsi kompromisem.

Krok čtvrtý: Drátová nebo bezdrátová sluchátka

I dětská sluchátka mohou být bezdrátová a drátová. Drátová sluchátka sice nabízí lepší kvalitu zvuku, na druhou stranu se děti do kabelů mohou zamotat nebo v něm zlomit některý z drátků a sluchátka poničit.

Krok pátý: Design

I na něm záleží, hlavně u dětí. Většinou jsou k dispozici ve veselých barvičkách, třeba i s oblíbeným pohádkovým hrdinou. I když by design neměl hrát při výběru velkou roli, nezatracujte ho. Přizvěte děti k výběru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *