Návštěva alchymistů a mágů staré Prahy

Pojďte poodhalit tajemství světa alchymistů a mágů do domu, kde žil velmi známý alchymista Edward Kelley.

O muzeu

V muzeu se seznámíte se světem alchymistů, již byli na vrcholku slávy především v době Rudolfa II., proto i v centru pozornosti muzea je doba rudolfínská a veleslavný magistr Edward Kelley, jak by ne, když samo muzeum se nachází v domě U Osla v kolébce na Jánském vršku na Malé Straně, kde Kelley žil.

V přízemí se nejprve seznámíte důkladněji s alchymií, budete si moci prohlédnout různé interaktivní exponáty a pokud se k tomu odhodláte, můžete nakouknout i do místnosti Faustova domu, kde se jednak seznámíte s pověstmi o alchymistech a staré Praze či zjistíte, co chce říci motto muzea, jež zní: „K magii vede mnoho cest, od ní jen jedna jediná“.

Následně po zdolání šedesáti schodů, mimochodem prý jednoho z nejstarších schodišť v Praze, se ocitnete na půdě, zahrnující dvě místnosti. První místnost je nejen knihovnou, skladištěm různých pomůcek, které mág ke svému životu a hlavně své práci potřebuje, ale i čekárnou před vstupem do samotné laboratoře.  V čekárně najdete i Williama Shakespeara, co tu dělá, se dozvíte od průvodce. A pak již vstoupíte do samotné laboratoře mistra Kelleyho. Uvidíte, co je potřeba k výrobě umělého člověka – Homocula. Dále si budete moci prohlédnout i kostru pod lupou, uvidíte mnoho zvířat na pokusy a také zastavený výbuch, jemuž přihlíží sám vyděšený Kelley.

Kellyxír

Po návštěvě muzea byste měli ještě zavítat do stylové vinárny a kavárny Kellyxír, kde si budete moci objednat nějakou alchymistickou specialitu.

Vstupné pro dospělého návštěvníka stojí 190 korun, pro studenty 140 korun a pro děti a důchodce 90 korun. Lze si zakoupit i výhodnou dvojvstupenku i pro vstup do Muzea pražských pověstí a strašidel.