Navštivte Kvildu

Tato šumavská obec se nachází v Prachatickém okrese v nadmořské výšce 1 065 metrů. Kvilda leží nedaleko pramenu Teplé Vltavy a se svou nadmořskou výškou je nejvýše položenou obcí České republiky.

index

Historie města

Obec byla založena německými obyvateli v průběhu šestnáctého století. Až do konce druhé světové války byla valná většina místního obyvatelstva německého původu. Z historického hlediska je město zajímavé bezesporu svým novogotickým kostelem svatého Štěpána. Stejně jako v mnoha dalších šumavských osadách můžete spatřit většinu chalup obložených šindelem, který sloužil k ochraně před zdejšími nepříznivými podmínkami. V současné době se jedná o celoročně fungující turistické středisko nabízející řadu ubytovacích možností jak k zimní, tak i letní rekreaci. V Kvildě bylo také otevřeno Středisko Národního parku Šumava.

kvilda2

Zajímavosti

Obec Kvilda je zajímavá několika rekordy v rámci České republiky. Kromě výše zmíněné informace, že se jedná o nejvýše položenou obec v naší zemi, je Kvilda také nejstudenější lokalitou v České republice. V obci zároveň pramení nejdelší česká řeka s českým pramenem. Do celosvětových žebříčků se dokonce dostal zdejší netradiční strop společenského sálu. Až do roku 2003 se Kvilda mohla pochlubit dalším rekordem, kterým byl nejvyšší živý vánoční strom. Jednalo se o 26 a půl metru vysoký smrk, pro jehož výzdobu bylo využito více než 4 000 světelných diod a řetězy s celkovou délkou čtyř set metrů. Od roku 2013 tento rekord drží smrk umisťovaný v Mladkově.

Cestování do Kvildy je zajímavé především díky okolnímu šumavskému Národnímu parku, nicméně i vnitřní centrum města rozhodně stojí za návštěvu. Doporučujeme návštěvu novogotického kostela s unikátní architekturou, stejně tak můžete obdivovat klasickou místní architekturu většiny dalších stavení.

kvilda-fotoobec-350

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *