Obec Bedřichov

Bedřichov naleznete v jabloneckém okrese v Jizerských horách. Jedná se o velmi populární turistické středisko, které nabízí mnoho možností jak pěším turistům, tak i cyklistům a v zimních měsících lyžařům.

Historie

Úvodní zmínka o Bedřichově pochází z roku 1602, kdy zde působila, stejně jako v mnoha jiných místech na severu Čech, sklářská huť. Ta zapříčinila přistěhování řady obyvatel, kteří cestovali za prací. Došlo k vytvoření osady, která získala název Bedřichov, a jejíž sklářská huť zde fungovala přesně 209 let. Postupem času zdejší sklářský průmysl upadal a začal být prováděn pouze v menším množství. Časem se omezil na domácí výrobu skleněných knoflíků, perel a broušených suvenýrů. V průběhu dvacátého století si postupně Bedřichov i díky své lokalitě vybudoval pověst uznávaného rekreačního střediska, které v dnešní době láká každoročně množství tuzemských i zahraniční klientely.

bedrichov--121

Lyžování v Bedřichově

Bedřichov je populární zejména mezi běžkaři, kteří zde mají výchozí bod pro své výpravy po celých Jizerských horách. Na místním stadionu nedaleko parkovišť a autobusové zastávky začíná trať známá jako Jizerská magistrála, která míří do oblasti Nové Louky až na jednu z nejznámějších chat v Jizerských horách, chatu Smědavu. Největší místní lyžařský areál se nachází na Malinovém vrchu a nese název Ski Bižu s.r.o. Pokud se rozhodnete jej navštívit, můžete se těšit na sedm vleků na devíti sjezdovkách, jejichž celková délka činí 5,4 kilometru.

images

Co stojí za návštěvu?             

Máte-li rádi cestování za památkami, bezpochyby oceníte Kostel svatého Antonína Paduánského, případně venkovskou usedlost Fuchsloch v nedalekém Kristiánově, která dnes funguje jako sklářské muzeum. Uniknout by Vám neměla ani chráněná přírodní území, mezi která se řadí například Klikvová louka se svou podmáčenou smrčinou, případně výše zmíněná Nová louka, jež disponuje rašeliništěm porostlým klečí.

Kostel_original

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *