Památky v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště je malebné historické město, které vzorně pečuje o své historické památky a pamětihodnosti. Město s 25 000 obyvateli je kulturním centrem moravského Slovácka, které je proslulé svým svébytným folklórem a lidovými tradicemi.

 
Galerie Slováckého muzea
Pokud chcete o slováckém folklóru vědět více, tak určitě navštivte Galerii Slováckého muzea, která kupříkladu vlastní obrazy malíře Jóžy Úprky, který rád maloval lidi v krojích. Vedle obrazů Jóžy Úprky uvidíte v muzeu také plastiky jeho bratra Franty. Galerie Slováckého muzea sídlí v nově zrekonstruované barokní císařské zbrojnici, která se nachází na Otakarově ulici.

DSC01583
Sakrální památky
Uherské Hradiště má velké množství dobře zachovalých sakrálních památek. Největším kostelem v Uherském Hradišti je barokní kostel sv. Františka Xaverského, který byl postaven v 17. století. Nádherný barokní kostel je součástí rozsáhlého komplexu jezuitských staveb. Vedle kostela sv. Františka Xaverského můžete ještě navštívit kostel Nanebevstoupení Panny Marie, kostel Zvěstování Panny Marie, kostel Narození Panny Marie a kapli sv. Rocha.

DSC01591
Cenná synagoga
V Uherském Hradiště také nechybí židovská památka. V nedávné době byla opravena židovská synagoga, která byla postavena v novorománském slohu v roce 1875. Jedná se o nádhernou architekturu, takže židovská synagoga v Uherském Hradišti je zároveň kulturní památkou České republiky.

DSC01585
Významné domy
Na území města stojí několik architektonicky významných domů. Za všechny jmenujme aspoň Stanclovu Lékárnu U Zlaté koruny. Tato honosná barokní lékárna slouží v Uherském Hradišti již od konce 17. století. Tento nádherný dům, který stojí na Masarykově náměstí, se může pochlubit překrásným barokním interiérem. Fasáda budovy je navíc umně vyzdobena sgrafity, což celé stavbě dodává aristokratický zjev.