Zámek v Buchlovicích

Zámek v Buchlovicích se nachází nedaleko Uherského Hradiště a patří ke skvostům barokní zámecké architektury v České republice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Italské baroko
Zámek v Buchlovicích byl postaven na začátku 18. století jako luxusní dárek manželce hraběte Jana Dětřicha Petřvaldského. Jelikož jeho manželka Eleonora pocházela z italského rodu Collona, nepřekvapí, že hrabě Petřvaldský povolal ke stavbě tohoto nádherného zámku italské architekty. Autorem celého projektu byl významný italský architekt D.Martinelli, který mimo jiné projektoval Lichtenštejnský palác ve Vídni nebo zámek ve Slavkově u Brna.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dva zámky
V Buchlovicích stojí de facto dva zámky. Naproti oficiálnímu zámku pro šlechtu byl totiž vybudován druhý zámek, který byl čistě vyhrazen pro služebnictvo. Zámek pro šlechtu, kterému se říká Flora, je dnes přístupný veřejnosti. Zámek patří českému státu a je národní kulturní památkou. Uvnitř zámku jsou k vidění bohatě zdobené interiéry a sály. V rámci prohlídky uvidíte celkem sedmnáct pokojů. Největším sálem na zámku je tzv. Velký sál, který je v prvním patře zámku. Kolem zámku se pak nachází nádherný anglický park, který je velmi pečlivě upravován. Kolem zámku také potkáte pávy, kteří patří k neodmyslitelným kulisám buchlovického zámku. Od června do konce září se na zámku v Buchlovicích každoročně koná výstava fuchsií. O letních prázdninách je pak každé pondělí tématicky věnované dětem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Praktické informace
Státní zámek v Buchlovicích nabízí prohlídku zámku s průvodcem a prohlídku zámeckého parku s průvodcem. Vstupné do zámku stojí pro dospělého návštěvníka 130 korun, snížené vstupné pak stojí 90 korun. Vstupné do rozsáhlého zámeckého parku s průvodcem přijde na 70 korun, snížené na 50 korun. Permanentní celoroční vstupenka do zámeckého areálu pak stojí 150 korun.