Poznejte krásu unikátních dopravních prostředků. Navštivte Škoda Muzeum

Pokud bychom se podívali na tradici automobilky Škoda Auto a.s., můžeme o ní jasně říci, že automobily vyrábí více než 100 let. Samotný vznik ale doprovázela i další událost, a to také založení muzea, které mělo za cíl mapovat neustálý vývoj této automobilky. Dané muzeum bylo otevřeno již v roce 1895 a najdeme ho v Mladé Boleslavi, pod názvem Škoda Muzeum. Dnes nabídne plochu více než 1 800 metrů čtverečných, na které můžeme vidět vše, co souvisí nejenom s automobilovou, ale i celkově motoristickou výrobou. Vše samozřejmě ve spojení s jednou jedinou značkou, a to značkou Škoda.

Tři hlavní expozice

Pokud do muzea zavítáte, můžete se těšit na to, že vám jsou k dispozici hned tři hlavní expozice. Ta první je zaměřena na tradici a hodnotu značky. Zde tak můžete poznat třeba unikátní auta, která byla určena pro státníky, stejně jako se setkáte s modely, které byly určené pro různé závody. Kromě toho vás čeká pohled na řadu důležitých událostí, ale stejně tak i na zajímavé osobnosti.

Druhou expozicí je ta evoluční, které ukazuje hlavně samotný vývoj dané automobilky. Zde oceníte to, že dané exponáty jsou seřazeny chronologicky. Jako první tedy uvidíte klasické kolo Laurin a Klement, dále motocykl, automobily historické, novější a samozřejmě nechybí ani unikátní studie staré několik málo let, nebo také měsíců. Zde je určitě zajímavé pozorovat to, jak se jednotlivé trendy výrazným způsobem mění.

Poslední expozice je zaměřena na preciznost. A to v souvislosti s použitými materiály, ale i dokonalými tvary, nebo také koncepty. Stejně tak se zde můžete setkat i s ukázkami renovací vozů.

Perfektní zázemí

Při návštěvě vás ale nenadchne jenom plocha muzea, ale také zázemí. To zahrnuje třeba příjemné foyer, stejně jako příjemnou kavárnu spojenou s restaurací, nebo muzejní podnikovou prodejnu s možností koupě nejenom suvenýrů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *