Romantický zámek Sychrov

Návštěvu zámku Sychrov doporučujeme všem turistům, kteří budou mít okolo stejnojmenné vesnice cestu. Jedná se o romantický zámek s rozsáhlým zámeckým parkem, kde se velmi často konají svatby a další kulturní události.

Zámek Sychrov se nachází ve vzdálenosti přibližně šesti kilometrů od Turnova, Srdce Českého ráje. Veřejnosti je přístupný od roku 1950, a celý komplex je označován za novogotické sídlo šlechticů využívané především v průběhu devatenáctého století. Roku 1995 byl zámek vyhlášen Národní kulturní památkou.

pic

Historie

Nejprve se na území dnešního zámku nacházela gotická tvrz, k jejímuž zničené došlo během třicetileté války. Mezi lety 1690-1693 byl na tomtéž místě postaven barokní zámek, a to tehdejšími majitely Lamotty z Frintropu. Později zámek přešel do majetku mocného rodu Rohanů, a protože již nesplňoval nároky tohoto rodu, byl přestavěn do stylu pozdního klasicismu. Díky tehdejší popularitě nové gotiky byl zámek znovu přestavěn mezi lety 1847 a 1862 právě do novogotického stylu, spolu se všemi svými interiéry. Po konci druhé světové války byl veškerý majetek rodu Rohanů znárodněn Československým státem, načež došlo ke zpřístupnění zámku veřejnosti.

sychrov

Kulturní události

V současné době zámek slouží, jak již bylo řečeno na začátku, také jako dějiště mnohých kulturních akcí. Ať už se jedná klasické expozice, které se často konají právě v zámeckém parku, se jedná především o hudební události. Svou tradici si na zámku Sychrov získal například hudební festival s názvem Dvořákův Sychrov a Turnov, jehož historie sahá do roku 1951. Každoročně tu své místo nacházejí také skotské hry, jejichž cílem je upozornit na unikátní skotskou kulturu. Z modernější hudby tu svůj koncert zorganizovali takové interpreti jako například Blackmore´s Night, Sinéad O´Connor, případně také Apocalyptica.

index

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *