Seznamte se s největší modelovou železnicí u nás

Milujete vlaky? Pokud ano, neměli byste si ujít cestu do Prahy, a to konkrétně do části zvané Smíchov. Právě zde na vás totiž čeká unikát v podobě takzvaného Království železnic. Jedná se o rozsáhlý model železniční sítě, který je největší v naší zemi. A to už je samo o sobě rozhodně důvod, dané místo navštívit.

Co váš také rozhodně zaujme, to jsou třeba celkové parametry dané stavby. Samotné koleje, které jsou použité, čítají stovky metrů a po nich jezdí desítky typů vlaků. Aby byla atmosféra dokonalá, jsou samozřejmě křižovány silnicemi s jedoucími auty, které dávají vlakům, ale i sobě navzájem přednost. A jelikož jsme v České republice, nechybí ani významné stavby, které se k naší zemivkou. To vše je kombinováno s denním a nočním provozem, který dokonale přiblíží iluzi skutečného města, krajiny a železniční sítě. A to vše na celkem 3 100 m² plochy.

Vydejte se do historie železnice

Samozřejmě daný model, který je obohacený také o model Prahy, rozhodně není tím jediným, co vás zde čeká. Součástí prostor je totiž unikátní a stálá výstava, která nás může zavést do historie železnice právě na našem území. Zde je vystavena a popsána jako konkrétní technika, tak třeba i práce a řemesla, která se s tím vázala. To vše je upraveno i pro dětské návštěvníky, kteří tak mohou také načerpat celou řadu informací. Kromě toho můžete navštívit již zmíněnou expozici modelu hlavního města, kdy si lze pomocí jednotlivých kamer přiblížit třeba konkrétní budovy. Tím se výstava stává interaktivní možností, jak poznat něco nového.

Stejně tak vás ale uchvátí, že celý koncept je neustále rozšiřován. Kromě toho, že můžete vidět kraje, jako jsou ten Ústecký, Karlovarský, Plzeňský, Středočeský a také Prahu, byl nyní dokončen i kraj Liberecký, kde nechybí hlavní dominanta, a to úchvatný Ještěd. I ten si můžete prohlédnout v kombinaci s unikátními vlaky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *