Valtický okruh

Valtický okruh na kole

Okolí malebné jihomoravské obce Valtice, která se nachází deset kilometrů od Břeclavi, je jako stvořené pro nenáročné a odpočinkové cyklovýlety. V tomto článku vám představíme jeden velmi pohodový a nenáročný výlet, který měří pouhých osmnáct kilometrů.

Popis trasy a obtížnost

Start a cíl trasy je ve Valticích. Z Valtic se pak dáte směrem na Kolonádu, Úvaly, Sedlec, rybník Nesyt a Hlohovec. Z Hlohovce se pak znovu poklidným tempem vydáte směrem na Valtice. Obtížnost této trasy je opravdu velmi nízká a pohodová, takže tuto nenáročnou cyklotrasu můžeme směle doporučit rodinám s dětmi nebo seniorům.

Zajímavá místa po cestě

Během jízdy na kole je možno zastavit se na třech zajímavých místech. Prvním zajímavých místem Valtického okruhu je Kolonáda, která je od Valtic vzdálená zhruba dva kilometry. Na Kolonádě je umístěna rozhledna, která je otevřená od června do srpna každý den od 10 do 17 hodiny. Za mírný poplatek 25 korun se můžete pokochat nádherným rozhledem na místní malebnou krajinu, která je poseta především vinohrady. Z Kolonády jde rovněž vidět i do sousedního Rakouska.

Dalším zajímavým místem Valtického okruhu je rybník Nesyt, který je největším rybníkem Jihomoravského kraje. Celková rozloha rybníku Nesyt je 306 hektarů. Rybník se využívá zejména k chovu ryb a je součástí národní přírodní rezervace Lednické rybníky, protože kolem těchto rybníků sídlí velké množství vzácných ptáků. Podle posledních údajů ornitologů sídlí kolem Lednických rybníků až 31 různých druhů ptáků.

Poslední zajímavostí Valtického okruhu je malá obec Hlohovec, kde stojí nádherný Hraniční zámek z poloviny 19. století. Zámek v klasicistním stylu nechali postavit Lichtensteinové. Zámek nyní slouží jako restaurace a luxusní hotel pro movitější klientelu.

Posezení na závěr

Valtický okruh končí opět ve Valticích, kde můžete například navštívit místní pohádkový zámek nebo si zajít na lahodnou kávu do jedné z mnoha místních útulných kaváren nebo restaurací.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *