Vydejte se za strašidly

Máte rádi tajemno, duchy, přízraky a všelijaká strašidla? Pak si nenechte ujít návštěvu Muzea pražských pověstí a strašidel, kdy se najednou ocitnete ve světě duchů, přízraků, pražských pověstí a strašidel vztahujících se ke staré Praze.

Muzeum se skládá ze dvou částí – podzemní uličky duchů a přízemní části, jež je věnována především pověstem.

Ulička duchů

Ulička duchů se nachází ve sklepních prostorách, kde najdete i sklep pocházející z dalekého 12. století, což ještě více umocní zdejší atmosféru půlnoční Prahy před několika staletími. V uličce se pak seznámíte s nejznámějšími strašidly, která se váží k Praze, celkově jich bude 25. Některých si všimnete takřka okamžitě, po jiných budete muset chvíli pátrat, než je spatříte u stropu, v okně, jak jsou skryta ve tmě a viditelný je jen jejich stín. Mapka, kterou budete mít na vstupence, vám pomůže si všimnout i těch méně viditelných strašidel.

Přízemní část

Se strašidly jsou pevně svázány pověsti, bez nichž by vlastně nemohla existovat dodnes. Právě v přízemí se seznámíte s nejznámějšími pověstmi, jež se vztahují ke zdejším strašidlům. Kromě pověstí zde najdete i interaktivní exponáty, dále předměty, jež patří jednotlivým strašidlům, ale zřejmě si i povšimnete postav strašidel, která vycházejí přímo ze zdí. O pražských zdech existuje mnoho pověstí o tom, jak lidé dokázali ze zdí vycházet a žít v nich. Kouzelné zrcadlo vám ukáže obraz vás samých jako strašidla.

Další akce muzea

Kromě návštěvy muzea můžete vyrazit i na dvouhodinovou procházku, kdy vás bude provázet strašidelný průvodce a kdy po cestě Prahou potkáte živá strašidla. Muzeum pořádá i jiné akce plné záhad a strašidel. Více informací najdete na webových stránkách muzea.

Muzeum najdete v Mostecké ulici nedaleko Karlova mostu a Malostranského náměstí v Praze. Vstupné vyjde na 150 korun dospělého, 100 korun studenty a 70 korun důchodce a děti.