Za lyžováním a turistikou do Červenohorského Sedla

Přemýšlíte, kam vyrazit do Jeseníků lyžovat či odkud začít své výlety? Tak vězte, že Červenohorské sedlo je dobrá volba.

Lyžování

Zdejší lyžařský areál patří k nejznámějším střediskům na severní Moravě. Kříží se tu mnoho tras. Tratě pro sjezdové lyžování se nacházejí ve výšce od 1164 metrů nad mořem až od 862 metrů, což znamená, že se dá předpokládat zimní sezóna se sněhem asi od poloviny prosince do konce března.

Na vrchol svahů vás vyveze lanovka či osm lyžařských vleků. Z lanovky se vám nabídne výběr mezi čtyřmi sjezdovkami, kdy každá měří více jak jeden kilometr. Na své si přijdou lyžaři začátečníci i nejnáročnější lyžaři, kteří si užijí jízdu na prudkém slalomovém svahu.

Samozřejmostí je široká nabídka služeb od servisu, úschovny, půjčovny přes lyžařskou školu a různorodého kvalitního ubytování a stravování.

Začíná zde i několik běžeckých tratí. Vydat se můžete na dvě strany Hrubého Jeseníku, kdy značná část je strojově upravována, čímž se vám usnadní cesta. Zřejmě nejčastěji si běžkaři volí trať na Švýcárnu a dále do oblasti Pradědu.

Turistika

Od jara do podzimu si můžete při pěších výletech do okolí vychutnávat nedotčenou přírodu Jeseníků, užívat si jedinečné výhledy a husté lesy.

A jaká místa v okolí stojí za návštěvu? Zhruba deset kilometrů odsud se nachází nejvyšší vrchol Jeseníků – Praděd, kousek pod ním slavné Petrovy kameny, kde se prý za čarodějnických procesů v 17. století konaly čarodějnické sabaty. Zajímavá je jistě i větrná elektrárna v lokalitě Mravenečník. Vydáte-li se na západ, navštívit můžete Vřesovou studánku, poutní místo, k němuž se váže pověst o zázračných léčivých schopnostech vody ve studánce. Vyrazit můžete také na vrchol Keprník či Šerák. Trochu adrenalinu můžete zažít na horských minikárách v Ramzové. Za návštěvu jistě stojí i jeden ze ze sedmi divů České republiky přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně nebo půvabný zámek Velké Losiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *