Zajímavosti Luhačovic

Luhačovice jsou nejznámější moravské lázně, které leží nedaleko Uherského Hradiště v údolí malebné řeky Šťávnice. Lázně Luhačovice leží nejenom v krásné přírodě, ale jsou také obklopené nádhernými parky s fontánami a krásnými pavilony. Cestování za zdravím je tedy v Luhačovicích spojeno s krásnou přírodou a architekturou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Hlavní taháky Luhačovic
Luhačovice táhnou zejména na originální architekturu, která byla inspirovaná zejména slovenskými a valašskými stavbami. Některé lázeňské domy mají navíc secesní design, který je velmi pestrý a nápaditý. Hlavním tahákem Luhačovic jsou především stavby známého slovenského architekta Dušana Jurkoviče. Nejznámější je v tomto ohledu nádherný Jurkovičův dům. Jedná se o secesní penzion, který najdete v centru lázní. Uvnitř tohoto svébytného penzionu uvidíte repliky původního secesního nábytku. Dušan Jurkovič však toho v Luhačovicích postavil mnohem více. Stačí připomenout půvabné vily Valašku a Vlastimilu, dům Jestřabí, Chaloupku, Vodoléčebný ústav nebo Hudební pavilon. Většina Jurkovičových osobitých staveb slouží jako penziony, hotely a ubytovny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Minerální prameny
Do Luhačovic se však jezdí především za léčbou. Luhačovice mají totiž velké množství léčivých minerálních pramenů. Některé léčivé minerální prameny se využívají pouze k léčebným koupelím a inhalacím. Některé léčivé prameny jsou však volně k dispozici, takže z nich můžete pít v rozlehlém lázeňském parku či v nejbližším okolí Luhačovic. Nejproslulejší léčivý pramen je minerální voda Vincentka, která se rovněž stáčí do lahví. Vincentka je uhličitá minerální voda, která se používá k inhalacím i k pitné kůře. Vincentka je dobrá zejména při onemocnění dýchacích cest a hlasivek. Podává se studená nebo ohřívaná a v Luhačovicích jsou hned tři prameny této minerální vody.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *