Zažijte to nejkrásnější ze Španělska

Dnešní doba cestování zrovna nepřeje, proč bychom ale zatím nemohli cestovat aspoň prstem po mapě a místa, která časem navštívíme, zatím poznat aspoň v myšlenkách? Cílem naší cesty je Španělsko, co byste tam měli vidět?

Španělsko cestovatelům nabízí nespočet krásných míst, počínaje úchvatnými jezírky přes útesy, vesničky v horách, rybářské vesničky u pobřeží, až po historická města.

Tip číslo jedna: Barcelona

Druhé největší město Španělska a hlavní město Katalánska, které vám má co nabídnout. Od úžasné gastronomie plné čerstvých ryb, mořských plodů, zeleniny a báječného vína až po fantastické stavby legendárního architekta Antoni Gaudího.

Víte, že Barcelona je sídlem arcibiskupa a najdete tam několik univerzit, škol a knihoven?

Tip číslo dva: Valencie

Město umění a vědy, Valencie, leží na Costa del Azahar, na řece Turie. Je třetím největším španělským městem a láká na sluncem zalité pláže i do unikátního parku v korytu řek.

Víte, že Valencie je geograficky velmi dobře umístěná? Na své si tu přijdou milovníci slunce v létě, v zimě pak vášniví lyžaři.

Tip číslo tři: Santiago de Compostela

Město, které je už od středověku jedním z nejvýznamnějších poutních míst Evropy. K vidění je zde jedna z nejúžasnějších gotických katedrál, město je také cílem známé Svatojakubské pouti.

Víte, že Santiago de Compostela bylo v roce 2000 spolu s Prahou Evropským hlavním městem kultury?

Tip číslo čtyři: Andalusie

Jak Andalusii charakterizovat? Možná jako podmanivé místo, kde můžete vidět vášnivé tanečnice flamenca, venkovské hrady i tradiční býčí zápasy. Ve městě plném památek si taky pochutnáte na vynikajících pochoutkách, navštívíte vesničky pueblos blancos obklopené olivovými háji a dopřejete si taky skleničku výtečného sherry.

Víte, že Andalusie je krajina plná kontrastů? Právě tady se rozkládá nejvyšší španělské pohoří Sierra Nevada, tyčí se tu hora Mulhacén, najdete tu jedinou evropskou poušť, navštívíte španělskou rezervaci Cazorla nebo park se sopečnými útesy Cabo de Gata-Nijár.

Tip číslo pět: Hlavní město Madrid

Hlavní město Španělska, Madrid, leží uprostřed krajiny, dominuje mu zámek Palacio real vyzdobený zlatými lustry a bohatými freskami, který je symbolem města, stejně jako fontána na náměstí Plaza de Cibeles.

Víte, že tu sídlí dva světoznámé fotbalové kluby – Atlético Madrid a Real Madrid?

Náš tip na závěr: Už se nemůžete dočkat, až budete moci do Španělska vyrazit, navštívit všechna ta krásná místa a pochutnávat si na typických španělských pokrmech? Zkraťte si to čekání a udělejte si doma pravou španělskou hostinu s chorizem, sušenou šunkou jamón, dobrým vínem a chutným sýrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *